Müziğin her hali caz sahnesinde

26. İstanbul Caz Festivali’nde 27 farklı mekanda 300’den fazla müzisyen sahne alacak.

Müziğin her hali caz sahnesinde

26. İstanbul Caz Festivali bugün başlıyor. 9 Temmuz’a kadar devam edecek festivalde Caz Vapuru, dokuz yıl aradan sonra kalkıyor. 14 Temmuz’daki Kabataş iskelesinden kalkacak vapur The Busquitos, Talking Horns ve Brassist’i ağırlayacak.

Saksofon virtüözü Kamasi Washington, festivalin bu yılki yıldız ismi. 10 Temmuz’da Volkswagen Arena’daki konserde sanatçıya vokalde Patrice Quinn eşlik edecek. İlk albümüyle Grammy ve Brit ödüllerini kucaklayan Joss Stone 11 Temmuz’da Volkswagen Arena’da sahne alacak. Blue Note’un son yıllarda çıkardığı en önemli seslerden biri José James 3 Temmuz’da Swissotel The Bosphorus’ta müzik severlerle buluşacak. 6 Temmuz’da Beykoz Kundura’da müzisyenler birbiri ardına sahne alacak. Açılışı trompetçi Barış Demirel yapacak. Hemen ardından Türkiye’nin en önemli davulcularından Turgut Alp Bekoğlu sahne alacak. Bu iki ismin ardından ise Avrupa cazının en yeni grubu RYMDEN müzikseverlerle buluşacak. Günün kapanışını ise Nubiyan Twist yapacak. 7 Temmuz’da SSM Fıstıklı Teras’ın eşsiz Boğaz manzarasına karşı Elchin Shirinov Trio sahne alacak. 20 yıllık geçmişi olan Bill Charlap Trio 8 Temmuz’da Zorlu PSM festival sahnesinde. 18 Temmuz’da Uniq Açık Hava Sahnesi amatör YouTube kayıtları ile sesini dünyaya duyuran Jacob Collier’i ağırlayacak. Ücretsiz etkinliklerden “Ah Şu Cazlar Blues’lar”, festival izleyicilerini 7 Temmuz’da Haliç’teki Halıcıoğlu Parkı’na davet ediyor.

Jean Claude Van Damme’ın ilk isteği Türk kahvesi olduÖzel jeti ile dün akşam Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme’ın otele girer girmez ilk isteği sade Türk kahvesi oldu. Van Damme'ı karşısında gören yerli ve yabancı turistler şaşkınlık yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber