Ne var ne yok

Bugün ve yarın dışarı çıkma planları yapıyorsunuz... Peki nerede ne var? İşte hafta sonu rehberiniz...

Ne var ne yok

müzik

Soul ve cazın devlerinden
Jazzie B önderliğindeki Soul2Soul Soundsystem, Jeanine Green’in vokali eşliğinde The Hall ana sahnede. Miller’ın
katkılarıyla düzenlenecek geceyi soul ve caz
tutkunları kaçırmasın. Biletler Biletix’te.

Ne var ne yok

Sezen Aksu başkentte
Sezen Aksu BKM organizasyonuyla Ankara’da. Konser Anadolu Gösteri Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Biletix’teki bilet fiyatları 90-125 YTL arasında.


Gökçe ilk kez “hayal”lerde Rock müziğinin alışıldık yapısına ek olarak parçalarında darbuka, trompet gibi enstrümanlara da yer veren Gökçe,
23 Ekim perşembe gecesi Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki ilk konserine çıkacak. Biletler Biletix’te. Fiyatı 23,50 YTL.

Hande Yener yine Studio’daGeçtiğimiz sezon Studio Live sahnesinde pek çok konser veren Hande Yener yeni sezonda da burada hayranlarıyla buluşacak. Yener gecede pop müzik ve elektronik müziği harmanladığı parçalarını söyleyecek.

Karaoke yapın
Bugün Klub Karaoke’de Funky Monkey partisi var. Sabaha kadar sürecek partide elinize mikrofonu alıp dans edeceksiniz.

Basçılardan yapıtlar
Kamil Erdem Trio, Ray Brown ve Paul Chambers gibi ünlü caz basçılarının eserlerinden oluşan bir repertuvar sundukları “BASSic Standards” projesiyle 22 Ekim gecesi saat 21.30’da Nardis’te sahne alıyor.

Bedük’ten İlk konser Indigo’da
Bedük bu ayın sonunda çıkaracağı yeni albümü “Dance Revolution”ın ilk konserini bu akşam Indigo’da verecek.

Ne var ne yok


Kızıl Milva tek konser için İstanbul’da
İtalyanların, uzun kızıl saçlarından ötürü Kızıl Milva lakabını taktıkları dünyaca ünlü sanatçı Milva, kendisi için bestelenmiş tangoları, özel orkestrası eşliğinde sunacak. Performans, 23 Ekim perşembe gecesi saat 20.00’da Sabancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

Hunter Trio İstanbul’da
Sekiz telli gitarındaki ustalığıyla adından söz ettiren, U2 ve Primus ile çalışmış olan Charlie Hunter, 18. Akbank Caz Festivali etkinlikleri kapsamında triosuyla birlikte bu gece saat 21.00’da Babylon’da çalıyor.

Orkestra eşliğinde “Havada Bulut Yok”
Türk bestecilerin özgün caz eserleri ile geleneksel ezgilerden yola çıkarak yaptıkları beste ve orkestrasyonlarla seyirci karşısına çıkan CRR Bigband, “Havada Bulut Yok” başlıklı konseriyle 20 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda.

Doktordan gitar resitali
Doç. Dr. Safa Yeprem’in vereceği gitar resitalini 16 Kasım’da Robert Lisesi Suna Kıraç Hall’da dinlemek mümkün.
Tel: (212) 359 22 22


sergi
Ne var ne yok
Haliç sergisi
Adnan Çoker, Bedri Baykam, Devrim Erbil ve Ergin İnan gibi günümüz Türk resim sanatı ustalarının Haliç’i kendi tarzlarıyla yorumladıkları eserler, Rezan Has Müzesi’nde sergileniyor. Tüm gelirinin yurtiçi ve yurtdışında sanat eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitimi için kurulan HASVAK Burs Fonu’na bağışlanacağı sergiyi, 31 Aralık’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Tel: (0212) 533 65 32

30 yılın emeği bir arada
30’uncu kuruluş yıldönümünü kutlayan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nün hem alanında efsane olmuş hem de genç öğretim elemanlarının çalışmalarını bir araya getiriyor. Sergi, 31 Ekim’e kadar Cemal Reşit Rey Konser Salonu Giriş Fuayesi’nde görülebilir. Tel: (0212) 0 212 232 98 30

İsmail Acar’dan geleneksel formlar
Antik Park Sanat Galerisi’nde Ayfer Toprak küratörlüğünde düzenlenen “Geleneksel Formlar IV” temalı İsmail Acar resim sergisi, 23 Kasım’a kadar izlenebilir. Tel: (0212) 345 59 99

Tuzla Tersanesi’nden çıkan sergi
Sevim Tarhan Atasoy 2001-2006 arasında Tuzla Tersanesi’nde yaptığı çalışmalardan oluşan fotoğraf sergisi 1 Kasım’a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde görülebilir.
Tel: (0212) 249 26 10


Necmi Zeka eserleri
Necmi Zeka’nın son iki yılda gerçekleştirdiği iki yeni seriden oluşan “Kafiyeler ve Haftalar” isimli sergisi, Dirimart’ta
1 Kasım’a kadar görülebilir.
Tel: (212) 291 34 34

Philip Tsiaras Çukurcuma’da
Bugüne kadar 70’ten fazla kişisel sergi açmış olan Amerikalı sanatçı
Philip Tsiaras’ın eserlerini Galeri Artist Çukurcuma’da 31 Ekim’e kadar izleyebilirsiniz. Tel: 212 2519163

İlişkiler Kare Sanat Galerisi’nde
Türk sanatının genç kuşak temsilcilerinden Gökhan Deniz’in “İlişkiler” başlıklı dokuzuncu kişisel sergisini 8 Kasım’a kadar Kare Sanat Galerisi’nde ziyaret etmek mümkün.
Tel: (0212 240 44 48)

Başkentte bir “leydi”
DJ Laydee Jane Ankara Saklıkent’te pikapların başına geçiyor. Biletix’teki
biletler 25 YTL.

Dans partisi
FG 93.7 dans müzik partisi Godskitchen Urban Wave’i bugün Otto Santral’a taşıyor. Gecede Armand Van Helden çalacak, görsel şovlar yapılacak, sahneye dansçılar çıkacak.

Contemporary İstanbul’dan...
* “Bu bir Aşk Şarkısı Değil” Akbank Sanat şemsiyesinde ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya’dan gelen sanatçıları buluşturuyor.
* Mine Sanat Galerisi, Balkan Naci İslimyeli’nin yeni projelerinin başlangıcı
olan eserleri sergiliyor.
* Mehmet Günyeli’nin “İnancın Dansı” adını verdiği “Dervişler” serisinden oluşan siyah-beyaz fotoğraflar, Galeri Baraz standında görülebilir.
* PG Art Gallery, Contemporary Istanbul’a, aralarında New Yorklu Hunt Slonem, Melih Akoğul ve Stanko Abadzic’in de bulunduğu sekiz ayrı sanatçının seçkileriyle katılıyor.
* Bedri Baykam’ın farklı zamanları dört boyutlu görüntülerde bir araya getiren
4-D çalışmalarını, Piramit Sanat Galerisi’nin standında gezmek mümkün.


etkinlik
Ne var ne yokLatin dansın prensinden salsa dersleri
Dünyadaki yeni salsa akımı New York Salsa denildiğinde anılan üç isimden biri olan Franklin Diaz; Galata’da bulunan İstanbul Dans Merkezi’nde 20 Ekim haftası New York stilinde salsa ve flamenko dersleri vermeye başlıyor.
Tel: (0 212) 292 13 10

Beyaz Müzayede Sofa Hotel’de
“Beyaz Müzayede” 25 Ekim Cumartesi günü Nişantaşı Sofa Hotel’de gerçekleştirilecek. Müzayedenin en dikkat çekici parçası, Erol Akyavaş imzalı “Cehennet”, cennet ve cehennem kavramlarına bir sentez anlayışı getiriyor.


15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber