Sarı saç merakı sürüyor

İşin uzmanlarına göre bu yazın gözde modeli kısa ve omuz hizasında, doğal görünümlü sarı saçlar. Ancak klor ve güneş saçı kolay yıpratıyor. Bakımı ihmal etmemek gerek

Sarı saç merakı sürüyor

İngiltere Kuaförler Konseyi’nin (The Hairdressing Council) üyelerine göre kadınların hâlâ en çok arzuladıkları saç modeli Audrey Hepburn’ün “Tiffany’de Kahvaltı” filmindeki topuzu. Onu izleyen modeller ise Marilyn Monroe’nun bukleleri ve Twigy’nin kısa saçları. Yani aradan yıllar geçmesine rağmen saç ikonu olan isimlerin güncelleştiği söylenemez. Türkiye’deki saç tasarımcıları da Audrey Hepburn topuzunun hâlâ rağbette olduğunu söylüyor. Ama onun dışında Alexa Chung ve Çağla Şıkel’in gölgeli saç renkleri, Tilda Swinton, Freja Beha Erichsen, Hazal Kaya gibi isimlerin modelleri de talep ediliyor. Renklere gelince, bu yazın favori rengi platin sarısı. Geçen yazdan bu sezona uzanan dağınık örgüler de hâlâ çok popüler. Gisele Bündchen hem renk hem de model konusunda birinciliği kimseye kaptırmıyor. Herkes onun saçlarını istiyor. Teknolojinin hayatımıza kattığı yenilikleri de unutmayalım; Brezilya fönü ve yeni saç yağları ile yazın da saçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

“Hem renk hem boyda Gisele Bündchen”

İsmail Babuz MM Bahçecik Kuaför

Bu yaz omuz hizasında, rahat toplanabilen, açık bırakıldığında da kolay şekil alan modeller revaçta. Renk konusuna gelirsek, ülkemizde sarı deyince de akan sular duruyor. Bu durum geçerliliğini koruyacak. Herkes hem renk hem uzunluk olarak Gisele Büdchen’in saçlarını istiyor. Yaz aylarında kadınlara saçları koruyan ürünleri tavsiye ediyorum. Son zamanlarda çıkan durulanmayan saç yağlarını denesinler.

“Pınar Altuğ’un rengi, Ömür Gedik’in kesimi...”

Melih Özersinci - Suadiye MOS

Bu sezon uzun ve düz saçlar ya da maşalı ama doğal toplanmış saçlar öne çıkıyor. Renklerde ise bal rengi tonları var. Müşterilerimiz en çok Pınar Altuğ’un altı koyu üstü röfleli saç rengini istiyorlar. Kesimde ise Ömür Gedik’in modeli talep ediliyor.


“Ajda Pekkan rengine çok rastlayacağız”

Yıldırım Özdemir - Saç Tasarımcısı

Tilda Swinton’ın saçları gibi yanları kısa kesilmiş modeller revaçta. Uzun saçlarda Freja Beha Erichsen’inkiler gibi kâküllü modeller öne çıkıyor. Bu aylar platin sarısını sıkça göreceğiz, örnek olarak Ajda Pekkan’ın saç rengini vermek mümkün. Türk kadınlar genel olarak Gisele Bündchen’in, Alexa Chung’un ve Çağla Şıkel’in saçlarından istiyorlar. ;

“Hazal Kaya modeli çok ilgi görüyor”

Ata Arıkfidan - Hair Design By ATA Harvey Nichols İstanbul

Bu yıl kısa ve omuz hizasındaki saçlar ön planda; kısa saçlarda asimetrik, omuz hizasındaki saçlarda retro kesimler dikkat çekiyor. Renk olarak platin sarısı var. Ayrıca “Aşk-ı Memnu”da Hazal Kaya’ya ve Beren Saat’e uyguladığımız modeller çok ilgi görüyor diyebilirim.

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber