Şehirde kalana da eğlence var

Yazın ortası geldi. “Çocuklarla birlikte hâlâ tatile gidemedik” diye üzülmeyin. Çünkü İstanbul gibi büyük bir kentte de çocuklu ailelere uygun pek çok etkinlik ve eğlence imkanı var

Şehirde kalana da eğlence var

Çocukla birlikte özellikle de şehir içinde eğlenmenin pek mümkün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü İstanbul gibi büyük şehirlerde bile tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Burada sadece çocukla birlikte nereye gideceğinizi bilmeniz ve her iki tarafın da canının sıkılmayacağı ortamları araştırmanız gerekiyor. Renkli doğum günü partilerinden dev oyun alanlarına, eğlenceli müze gezilerinden havuz sefasına kadar birçok seçenek çocuklu aileleri bekliyor.
Sıcak yaz günlerinde şehir içinde “boğulmak” istemiyorsanız soluğu Akatlar Club Sporium’da alabilirsiniz. Tesiste yarı olimpik bir havuzun yanı sıra bir de çocuk havuzu var. Club Sporium’dan yararlanabilmek için üye olmak gerekiyor. Bireysel üyeliğin bedeli yıllık 3300 YTL. İki kişilik aile üyeliği yıllık 5300, 7-14 yaş grubu üye çocukları 800, 15-21 yaş grubu da 1800 YTL. 3-6 yaş grubu üye çocukları ise tesisten ücretsiz yararlanabiliyor.
Tatile gidemeyen çocuklar için bir diğer seçenek de İstinye Park Alışveriş Merkezi‘nde. Çocuklara özel kurulan oyun alanında yaz boyu vakit geçirebilirler. Açık havada kurulu olan ve küçük bir lunaparkı andıran bu alanda oyun makineleri ve simülasyon oyunları var. 2 YTL’lik bir jetonla oyun alanından yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca çocuklar için bir golf alanı da var. Burada jeton 5 YTL. Yaz boyu İstinye Park’ta açık havada sürecek olan eğlence kış aylarında da alışveriş merkezinin içine taşınacak.


Şehirde kalana da eğlence var

Çocuklar “güneşlenen robot” yapacak
santralistanbul’daki eğitim birimi, bu yaz çeşitli atölyelerle çocukların karşısında. Atölyeler 7-12 yaş gubu çocuklara hitap ediyor.
Elektrik / Elektronik Atölyesi’ne katılanlar elektrik devreleri, LED’ler, sensörler, piller ve mıknatısları kullanarak çeşitli elektronik oyuncaklar ve robotlar yaratacaklar. Güneşlenen robot, elektronik salıncak ve sallanan tahteravalli bunlardan birkaçı. 11-15 Ağustos tarihleri arasında katılabileceğiniz bir haftalık atölyenin fiyatı 350 YTL.
santralistanbul’daki Film Atölyesi ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü eğitmenleri tarafından yürütülecek. Çocuklar senaryo, yönetmenlik, mekan kurgusu, kamera kullanımı, montaj gibi film yapım sürecinin çeşitli aşamalarını öğrenerek “perde arkasını” görmüş olacak. Bir haftalık Film Atölyesi 4-9 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek. Fiyatı 380 YTL.
Bir diğer sanat ve oyun atölyesi ise Kanyon’da. PACE Çocuk Sanat Merkezi‘nin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliklerde çocuklar oyuncak heykeller yapacaklar. Etkinlikler bugün ve yarın, saat 13.00-18.30 saatleri arasında. Katılım ücretsiz.


Şehirde kalana da eğlence var

Müzedeki “Harikalar Diyarı”
Rahmi M. Koç Müzesi’nde özellikle ışıl ışıl ve müzikli olan atlıkarınca, buharlı tekne gezileri, nostaljik tren seferleri, antika arabalar ve oyuncak trenler ilgi görüyor.
Çocukların kendilerini bir anda “Harikalar Diyarı”nda bulacakları müzede anne-babalar da düşünülmüş. Çocukları oynarken onlar da “tearoom”da çay içebiliyor ya da restoranda yemek yiyebiliyorlar. Üsküdar’dan kalkan İDO vapurları ile müzenin bulunduğu Hasköy’e ulaşılabiliyor. Ayrıca, İDO vapurları gün boyu saatte bir ring seferi yapıyor.
Müzeye giriş yetişkinler için 10, öğrenciler için 5 YTL. Denizaltının içini görmek istiyorsanız ayrıca 4,50 YTL ödemeniz gerekiyor.
Doğum günleri şehirde de eğlenceli olabilir. Rainforest Cafe özellikle de yeni yaşına dev banyan ağaçları, vahşi timsahlar, sizi gözetleyen oyuncu goriller ve yağmur ormanlarının macera dolu atmosferinde girmek isteyenlerin tercihi. Burada doğum günü partisi düzenlemenin bedeli yemek ve tatlı dahil kişi başı 22 YTL. Eğer tatlı yerine yemek ve 15-20 kişilik bir pasta istiyorsanız fiyat 240 YTL.

16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber