Tüylerin içinden

2019 ilkbahar-yaz podyumlarını ele geçiren tüy trendi, geçtiğimiz hafta düzenlenen Met Gala ile birlikte zirve yaptı. Tepeden tırnağa tüylere bürünmeye hazır olun

Tüylerin  içinden

Bu yaz tasarımcıların en önemli ilham kaynaklarından biri, rengarenk tüyleri olan egzotik kuşlar. Marc Jacobs, dalga dalga açılan pembe, turuncu tüyleri koleksiyonuna ekledi, Rochas ve Valentino onları etek uçlarına kondurdu. Loewe’nin tüylü kıyafetleri büyüleci tavus kuşlarını andırıyor, No.21 ise her rengi tek başına kullanmayı tercih ediyor. Üstelik bu saydıklarım 2019 ilkbahar-yaz podyumlarını tüylerle süsleyen modaevlerinden yalnızca bazıları.

Pazartesi akşamı düzenlenen ve moda dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen Met Gala’da bolca tüy göreceğimizi geçtiğimiz haftaki yazımda söylemiştim. Tahminlerim doğru çıktı ve ünlü yıldızların elbise tercihleriyle tüy trendi daha da yükseğe kanatlandı. Ancak tüy giymek biraz cesaret biraz da dikkat istiyor. Bu yüzden alışverişe çıkmadan önce ipuçlarımıza kulak verin derim.

Gözler de uçuşuyor

Ünlü makyaj sanatçısı Pat McGrath, bu sezonki Valentino Couture defilesi için modellerin gözüne tüyden kirpik yaparak çok konuşuldu. Hayatın içinde kullanmak zor ama bu şov kirpiklerine bakmak bile çok eğlenceli değil mi?

Tüylerin  içinden

Tüylerin  içinden

Tüyler Kraliçesi Cher

Modaya olan vizyoner yaklaşımıyla hep gerçek bir stil ikonu olmayı başaran Cher, bu yılki Met Gala’da Kim Kardashian’dan Emily Ratajkowski’ye kadar pek çok isim tarafından taklit edildi. Kariyerinin önemli bir bölümünde Amerikalı tasarımcı Bob Mackie ile çalışan sanatçı için “tüyler kraliçesi” demek isabet olur. En iddialı parçaları ne denli özgüvenle taşıdığını görmek ve tüylü kıyafetler giymeden önce doğru yerden ilham almak için Cher’in eski fotoğraflarına bakmanızı öneririm.

Tüylerin  içinden

Tüylerin  içinden

Hem pastel tonlar hem de canlı renkler tüylere çok yakışıyor. Tüylerle Susam Sokağı’ndaki Minik Kuş’a benzememek için uzak durmanız gereken yegane renk ise sarı!

Eğer detaylarda değil de bütünde kullanılmış tüyleri seviyorsanız, alacağınız kıyafetteki tüylerin olabildiğince yumuşak olmasına dikkat edin. Aksi, zarif değil ucuz bir görünüme yol açar.

Eğer tüylü kıyafetler giymeye alışık değilseniz, ilk adımı aksesuarlarla atın. Tüylü küpeler, çantalar, tokalar ve saç aksesuarları da yeterince eğlenceli.

Tüyler üzerinizde fazladan bir katman oluşturacağından sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Bu yüzden vücudunuzun en ince bölgesi neresiyse, tüyleri orada kullanmaya özen gösterin.

Tüylerin  içinden

40 liraya Maraş burma bilezikKahramanmaraş'ta tarihi kapalı çarşıda 5 liradan 90 liraya kadar satılan gerçeğinden farksız imitasyon takılar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber