09.02.2018 14:35 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karamollaoğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ile görüştü. Karamollaoğlu görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada "Gelişmelere ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk"dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştü.    AK Parti Genel Merkezi'nde basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık  1,5 saat sürdü.

Karamollaoğlu'nu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı karşıladı.   Kabulde AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın yanı sıra Saadet  Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ile Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ  da hazır bulundu. 

İLK AÇIKLAMA

 Karamollaoğlu, parti genel merkezinden ayrılırken, gazetecilere  açıklamada bulundu. Temel Karamollaoğlu, "Sadece şunu söyleyeyim; biz Sayın  Cumhurbaşkanı'na uyum yasalarıyla ilgili yaptığımız çalışmayı takdim ettik,  fikirlerimizi, kanaatlerimizi söyledik. Son gelişmelerle ilgili olarak da bir  fikir teatisinde bulunduk. Şimdilik bu kadar." dedi.  Karamollaoğlu, "İttifak konusu gündeme geldi mi?" şeklindeki sorular  üzerine, "Teşekkür ediyorum, benim söylediğim kadarıyla, o kadar." yanıtını  verdi.

SAADET PARTİSİ İTTİFAKA DAHİL OLACAK MI?

Daha önce İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Karamollaoğlu, Erdoğan'dan da randevu istemişti. AK Parti ve MHP'nin sürdürdüğü ittifak görüşmelerine BBP de destek vermişti. SP'nin ittifaka dahil olup olmayacağı tartışmaları başlamıştı.

Bu habere ifade bırak
  • 16Mutluyum
  • 2Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 5Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy26