Afyonkarahisar

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 12:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib Açıklaması

IHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’teki insanların güvenliği noktasında Türkiye ve Rusya’nın beraber hareket ettiğini kaydederek, "Orada yaşayan insanların güvenliği noktasında böyle bir adımı attık. Rejimle münasebetler Rusya’nın yürüttüğü bir süreç, diğer nokta da Türkiye olarak biz tedbirimizi aldık, alıyoruz" dedi.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. İdlib’te Özgür Suriye Ordusu’nun yer aldığını hatırlatan Erdoğan, İdlib’teki insanların güvenliğin noktasında Türkiye ve Rusya’nın beraber hareket ettiğini aktardı. Erdoğan, İdlib’in içinin Türkiye tarafından korunacağını, dış tarafının ve sınırının ise Rusya tarafından korunacağını ifade etti.
İdlib’ten Türkiye’ye yaşanması muhtemel göçlere ilişkin her türlü tedbirin alındığını ve hazırlıkların yapıldığını dile getiren Erdoğan, "Orada yaşayan insanların güvenliği noktasında böyle bir adımı attık. Rejimle münasebetler Rusya’nın yürüttüğü bir süreç, diğer nokta da Türkiye olarak biz tedbirimizi aldık, alıyoruz. İçeride zaten sınırlar bizim korumamızda, sınırın dışı Rusya’nın korumasında" dedi.
Erdoğan, İdlib’deki çatışmasızlık bölgesine intikale ilişkin, "Fırat Kalkanı Harekatı’nda olduğu gibi bir yöntem mi kullanılacak?" sorusunu ise "Boksa girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz" şeklinde yanıtladı.
Erdoğan ayrıca 3 yılın ardından AK Parti’nin İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda olmanında hayırlı ve güzel olduğunu kaydetti.

AfyonkarahisarYerel Seçim Sonuçları

Afyonkarahisar Hava Durumu

15°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.