15.05.2018 18:18 | Son Güncelleme:
AA

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya bir sert yanıt daha!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Twitter aracılığıyla yeni bir mesaj gönderdi. Erdoğan, "Hamas terör örgütü değildir ve Filistinliler de terörist değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu'nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve bunu Türkiye'ye saldırarak saklayamaz." dedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır işgal altında tutan ırkçı devletin başbakanıdır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı  Binyamin Netanyahu'ya Twitter aracılığıyla "Hamas terör örgütü değildir ve  Filistinliler de terörist değildir" mesajını iletti. 

Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından İngilizce  olarak yaptığı paylaşımda "Netanyahu'ya hatırlatma: Hamas terör örgütü değildir  ve Filistinliler de terörist değildir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu (Hamas) Filistin'in ana yurdunu işgalci  güce karşı koruyan bir direniş hareketidir. Dünya, zalimlere karşı Filistin halkı  ile dayanışma içindedir." mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(İsrail Başbakanı  Binyamin) Netanyahu'nun elinde Filistinlilerin kanı vardır ve suçlarını  Türkiye'ye saldırarak saklayamaz." açıklamasında bulundu. 

Erdoğan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,  "Netanyahu, savunmasız bir halkın topraklarını BM kararlarını ihlal ederek 60  yıldan fazla süredir işgal altında tutan apartheid (ırkçı) devletinin  başbakanıdır. Elinde Filistinlilerin kanı vardır ve suçlarını Türkiye'ye  saldırarak saklayamaz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanlık dersi istiyorsanız on emiri okuyun."  ifadesine yer verdi.
 

Bu habere ifade bırak
  • 74Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 8Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy84