21.04.2019 17:05 | Son Güncelleme:
AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehit ailesine taziyelerini iletti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Milli Eğitim Ziya Selçuk,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar  ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, cenaze törenin ardından  şehit Yener Kırıkcı'nın babaevinin önünde kurulan taziye çadırına geçti. Aileye  başsağlığı dileklerini Akar ve Selçuk, şehidin babası Mustafa Kırıkcı ile  görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret sırasında telefonla  acılı aileye başsağlığı dileklerini iletti. Şehit Kırıkcı'ya Allah'tan rahmet  dileyen Erdoğan, "Şehitlik Peygamber Efendimize en yakın makamlardan bir tanesi.  Rabb'im inşallah Yener'imizi de bu şehadet makamında sevgili habibiyle birbirine  komşu kılsın." ifadelerini kullandı.

Aileye başsağlığı dileklerini yineleyen Erdoğan'ın "Milletimizin de  başı sağ olsun." demesi üzerine şehit babası Mustafa Kırıkcı, "Vatan sağ olsun"  diye karşılık verdi.

 

"Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler ancak  siz bilemezsiniz." ayetini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizler Yener'imizin  de Allah yolunda şehit olduğunu biliyoruz. Onun için size ne mutlu ki bir şehit  babasısınız, bununla iftihar edeceksiniz, en büyük zenginliğiniz bu. Sizlere  sabırlar diliyorum. Bu aşkla, anlayışla sizleri kucaklıyorum. İnşallah en uygun  zamanda ben de sizleri ziyaret edeceğim. Allah yar ve yardımcınız olsun." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın bu sözleri üzerine şehit babası Kırıkcı, "Sağ olun,  devletimiz, vatanımız sağ olsun. Sizin ömrünüz uzun olsun başkanım." diye  konuştu.

Milli Savunma Bakanı Akar ise taziye ziyaretinde, şehit erin ailesine  büyük bir miras bıraktığını belirterek "Yiğitçe, kahramanca mücadele ederek o  hainlerin üs bölgemize girmesine mani oldu. Bu konuda onlara şükran borcumuzu  ödeyemeyiz." dedi.

Şehitlerle ne kadar övünülse az olacağını vurgulayan Bakan Akar, "Türk  Silahlı Kuvvetleri gece gündüz, yaz kış demeden mücadelesini sürdürüyor ve bu  mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız. Biz millet olarak askeri ve siviliyle omuz  omuza inşallah Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bu terör belasının üzerine  gideceğiz ve aziz milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. En son terörist  etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelemiz devam edecek. Bundan kimsenin  şüphesi olmasın. Bunların önünde arkasında sağında solunda, yanında kim olursa  olsun bunların gücü bizi durdurmaya yetmeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin mücadelesinin sadece teröristlerle olduğunu  söyleyen Bakan Akar, "Bizim Kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yok. Kürt  kardeşlerimizle yüzyıllardan beri birlikteyiz, ekmeğimizi, suyumuzu, aşımızı hep  birlikte paylaşıyoruz. Biz teröristlerle mücadele ediyoruz bunu herkes böyle  bilsin. Bizim işimiz terörle mücadele etmek." dedi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin şehidi ve gazisiyle birlikte büyük bir aile  olduğunu aktaran Akar, şehit aileleriyle sürekli bir arada olacaklarını, onlar  için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

Okunan duaların ardından bakanlar ve beraberindekiler, şehit erin  babaevine geçti. Akar ve beraberindekiler daha sonra yoğun sevgi gösterileri  arasında köyden ayrıldı.

Bu habere ifade bırak
  • 7Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 9Kızgınım
  • 3Üzgünüm
Toplam Oy19