15.04.2018 19:05 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye için 'güvenli bölge' çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Üsküdar İlçe Kongresi'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey finans sektörünün içerisinde olanlar bizi kur, şu, bu bunlarla tehdit etmeye kalkmayın bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Bu kadar açık söylüyorum. Çünkü kur savaşı finans sektörüyle böyle bir müdahale bu memlekete ihanettir. " dedi. Kongrede konuşma yapan Erdoğan, "Suriye'de güvenli bölgeler oluşturup, mültecilerin yurtlarına dönmeleri sağlanmalı." ifadelerini kullandı.

Kongrede konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Afrin'de 4 bin 163, Kuzey Irak'ta 337, Cudi, Gabar, Tendürek vs. 190 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı." ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongredeki açıklamalarından satır başları şöyle;

Üsküdar meydanı ve sahil düzenlemesi bu yıl tamamlanarak hizmete girecek.

Biz karşımıza çıkartılan terör örgütleriyle aynı kararlılıkla mücadele ediyoruz. Şu anda FETÖ'den yurtdışından getirilen terörist sayısı 80. PKK ve FETÖ'nün hainleri adalete hesap veriyor.

ÖSO bizlerle beraber teröristlere karşı savaşıyor.

Bölgemizde oynanan oyunları tersine çeviriyoruz.

Artık Suriye'de Türkiye'nin olmadığı hiç bir adımın atılması mümkün değil. Artık Suriye'de Türkiye'nin olmadığı hiçbir adımın atılması mümkün değil. Amerika'nın İngiltere ve Fransa ile birlikte rejimin kimyasal silah tesislerini hedef alan son saldırısında bir defa daha gördük ki bu iş öyle pansuman tedbirlerle olmuyor.

Suriye halkına gelecek vaad eden Türkiye'den başka kimse yok. Suriye'de güvenli  bölgler oluşturup, mültecilerin yurtlarına dönmeleri sağlanmalı.

KONGRE ÖNCESİ...

"BAY KEMAL'E BİN METROYA E OLDUĞUNU ÖĞREN DEDİM"

AK Parti Üsküdar İlçe Kongresi öncesi açıklamalarda bulunan  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal’e dedim, bin dedim, binde metro neymiş öğren dedim. Bak bunlar önemli şeyler dedim. Sıradan işler değil, bunlara bin ki dünya nedir tanı dedim. Sıradan olay değil bunlar. SSK verdiler sana genel müdürlük yaptın batırdın. Ölüleri bile rehin aldılar. Ama şimdi bizim hastanelerimiz ne hale geldi, görüyorsunuz. Bu mevcut hastanelerle yetinmiyoruz. Şehir hastanelerini yapıyoruz. Sancaktepe’ye yapılacak hastanenin ihalesini yapacağız. 3 bin 250 yataklı hastane yapılacak. Hastalarımızın birçoğu içerde özel araçlarla taşınacak. Batı’nın ulaşamadığı yere biz ulaşacağız. Türkiye bunları başardığını dünyaya gösteriyor ve gösterecek. Şu anda Mersin’de Isparta’da, Adana’da var. Yola devam ediyoruz. Onlar yapar biz yapamaz mıyız, onların daha iyisin yaparız dedik ve yaptık” diye konuştu. 

"YURTDIŞINA BAĞIMLILIĞIMIZ YÜZDE 35'LERE DÜŞTÜ"

“Teröristlerin inlerini girdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“F-16’larımızla ve SİHA’larımızla inlerine girdik. Bunları şimdi biz yapıyoruz. Kapılarına gidiyorduk, bizi kapıdan gönderiyorlardı. Ama şimdi biz yapar hale geldik. Bakın nereden nereye. Şimdi zırhlı taşıyıcılarımızı yapıyoruz. Şimdi tanklar bitti, onları da sürüyoruz. Kararlıyız kararlı. Artık bizim yurtdışına bağımlılığımız yüzde 35’e filan düştü. Daha iyi ve güçlü olacağız. Bunların hepsini başaracağız” 

"BİZİ KURLA TEHDİT ETMEYE KALKMAYIN BU ÜLKEDE YAŞAM HAKKI BULAMAZSINIZ"

Kur savaşı ilan edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kur savaşı ilan ettiler ne ilan ederseniz edin avucunuzu yalarsınız. Ey finans sektörünün içerisinde olanlar bizi kur, şu, bu bunlarla tehdit etmeye kalkmayın bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Bu kadar açık söylüyorum. Çünkü kur savaşı finans sektörüyle böyle bir müdahale bu memlekete ihanettir. Ona fırsat veremeyiz. Biz bu yola kararlı bir şekilde yürüyoruz. Yarın gazeteler piyasalar altüst oldu diye yazarlar, bundan dolayı oluyorsa hayırlı olsun. Finans sektör bu vatana ihanet etmezse bu vatanda onlarda görevini yaparsa başımızın gözümüzün üstünde yerleri var her türlü desteği veririz. Faiz denilen belayı düşürmeleri lazım. Bu yolculukta iyi yere geliyoruz, daha iyi olacağız” şeklinde konuştu. 

Bu habere ifade bırak
  • 5Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 17Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy24