Ege

Ege

11.11.2017 - 03:57 | Son Güncelleme: 11.11.2017-3:57

Cumhuriyet, sorumluluk rejimidir, çok çalışmalıyız

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Konak’ta özlem ve minnetle anıldı.

Sitene Ekle

Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binası önünde toplanan belediye çalışanları, saatler 09.05’i gösterdiğinde Ata’sı için saygı duruşuna geçti. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Basmane’deki 9 Eylül Meydanı’nda da hayat durdu. Belediye çalışanlarının yanı sıra trafikteki araçların sürücüleri ve caddeden yürüyen yayalar da saygı duruşunda bulundu. Belediye personelinin bazıları üzerinde Atatürk’ün fotoğrafının olduğu tişörtlerle törene katıldı. 

‘Bize emanet etti’

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Atatürk ve arkadaşları bize Cumhuriyet’i emanet etti. Bu Cumhuriyet’i hukukun üstünlüğüne dayanan, demokratik bir cumhuriyet olarak yaşatmak bizim görevimiz. Cumhuriyet, aynı zamanda bir sorumluluk rejimidir. Bizler bu sorumluluğu yerine getirerek çok daha fazla çalışmak zorundayız. Büyük Atatürk’ü sevgiyle, saygıyla, minnetle anıyoruz” dedi. 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX