Cyle Larin, Dilan Çiçek Deniz'e yürürken hangi taktiği kullanmalıydı?

Beşiktaşlı futbolcu Cyle Larin'in 'Çukur' dizisini izleyen arkadaşları sayesinde Dilan Çiçek Deniz'i görüp ona yıldırım aşkıyla tutulduğu haberlerini okuduk. Bu öyle bir aşk ki, Larin adeta işverene CV gönderir gibi, gönülverene 'özellik listesi' göndermiş. Mesaj şu: "Çok güçlüyüm, çok zenginim, Kanadalıyım." Bu tavır tam da 'Bir Genç Kızın Romanı' filmindeki 'yüksek mühendis Ediz Hun' taktiği. Halbuki işe yarayacak taktik bu değildi...

Cyle Larin, Dilan Çiçek Deniz'e yürürken hangi taktiği kullanmalıydı?

'Sokak çapkını değilim, pivot forvetim'

Beşiktaşlı futbolcu Cyle Larin'in kullandığı cümlelere bakınca önemli olduğunu düşündüğü özelliklerini saydığını görüyoruz. Çok güçlü olduğunu vurgulaması, uzun boylu, sporcu ve atletik olmasından kaynaklanıyor. Bu beyanı muhtemelen Allah vergisi birçok fiziki özelliği de kapsıyor.

Çok zengin olduğunu vurgulaması ise üst seviye bir takımı olan Beşiktaş'tan yılda kemiksiz 1,6 milyon euro ücret almasından ötürü. 'Sokak çapkını değilim, yüksek (pivot) forvetim' demek istiyor olabilir.

Kanadalı olduğunu vurgulaması ise işin en ilginç kısmı. Bu kısımda da 'seviyeli bir muhitin insanıyım' deme arzusu olduğunu düşünebiliriz. Neticede Beşiktaş'ın bir diğer oyuncusu Atiba Hutchinson da bir Kanadalı ve Türkiye'de rakip takım taraftarlarının dahi büyük saygı duyduğu bir isim.

Kanada aynı zamanda dünya çapında yapılan 'en yaşanılır ülkeler' listesinin ya zirvesinde ya da ilk 3 sırasında yer alıyor.
 

Ünlü ve güzel bir kadını tavlamaya yeter mi?

Ünlü ve güzel bir kadını tavlamaya yeter mi?

Dilan Çiçek Deniz genç, güzel, başarılı ve kariyeri yükselişte olan bir isim. Televizyon dünyası da en az spor dünyası kadar ışıltılı. Dizi oyuncuları da en az profesyonel sporcular kadar büyük paralar kazanıyor.

Yani Dilan Çiçek Deniz ya da bir başka ünlü kadına kendinizi beğendirmek için güç ve zenginlik yeter mi, tartışılır.

Ha, Kanadalılık bütün işi değiştirir mi onu bilemeyiz tabii. Ama öyle görünüyor ki bu konuyu Larin'e sorsak "Kanadalılıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım. Belki 'Çukur'da Dilan'ı izlemek... Ama yok lan, Kanadalılık daha güzel" diyebilir. Atiba da bunu diyebilir. Hatta Jim Carrey, Avril Lavigne falan da böyle der muhtelemen.

Sonuçta hepsi Kanadalı ve Kanadalıların ortak özelliği hepsinin Kanadalı olmasıdır.

Tüm bunlara rağmen Dilan Çiçek Deniz'in çocukluktan gelen bir 'Kanadalı koca bulma' takıntısı yoksa, bir erkeğe sırf güçlü, zengin ve Kanadalı diye gönül verme ihtimaliyle Sena Koçovalı'nın kayınpederi İdris Koçovalı'ya gönül verme ihtimali hemen hemen aynı.

Larin'in ilk adımı oldukça kötü attığını söyleyebiliriz.

Tanışmak için Atiba'yı gönderse daha iyiydi

Tanışmak için Atiba'yı gönderse daha iyiydi

Beğendiğiniz kişiyle tanışmanın ilkel de olsa en masum yollarından biri, aracı göndermektir. Facebook'tan ya da taze deyişle DM'den yürüme adeti çıkmadan evvel insanlar hoşlandığı kişiye ilan-ı aşk ederken güvercin yollar gibi kanka yollardı. İlkel dedim ama etkili yöntemdir, hala çalışır.

Larin de pekala bu yöntemi kullanabilirdi ve DM'den attığı iddia edilen garip mesajdan daha etkili olurdu. Hele hele gönderdiği kişi Atiba gibi efendi ve ağırbaşlı olsaydı şansı bir hayli artardı.

Ayrıca Atiba bu; tuttu mu bırakmaz, söker alır.

Kız istemeye Atiba'yla gidilir. İnsanı mahcup etmez, top çalar gibi gönül çalar.

Cyle Larin, Dilan Çiçek Deniz'den karşılık alamazsa sahaya Atiba'yı sürmeyi deneyebilir.

Düzeltme (25 Nisan 2019): Dilan Çiçek Deniz, paylaştığı gönderiyle Cyle Larin'in kendisine mesaj atmadığını açıkladı.turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak