Dünya
14.04.2016 - 22:41 | Son Güncelleme: 14.04.2016-22:42

DAEŞ'e çok ağır darbe: 100 ölü

Irak güçleri, terör  örgütü DAEŞ'e karşı düzenlediği operasyonla Hit ilçesinin tamamında kontrolü  yeniden sağladı ve operasyonda 100'den fazla militan öldürüldü

Sitene Ekle

    ENBAR (AA) 

Irak güçlerinin, terör örgütü DAEŞ'e karşı düzenlediği  operasyonla Enbar vilayetine bağlı Hit ilçesinin tamamında kontrolü yeniden  sağladığı ve operasyonda 100'den fazla militanın öldürüldüğü bildirildi. 

    Savunma Bakanlığına bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığından yapılan  yazılı açıklamada, Terörle Mücadele Birimi'ne bağlı güçlerin, ilçeyi DAEŞ  militanlarından temizlediği ve örgüte büyük kayıp verdirdiği belirtildi.

    Enbar Operasyonlar Komutanı Tuğgeneral İsmail el-Mihlavi, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, operasyona ABD öncülüğündeki uluslararası  koalisyonun havadan destek verdiğini ve 100'den fazla militanın öldürüldüğünü  söyledi.

    Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Hit ilçesini DAEŞ militanlarından  temizlemek için 31 Mart'ta operasyon başlatmıştı.


Etiketler: ABD, Irak
Bilgi YarışmasıMondros Ateşkes Antlaşması, hangi tarihte imzalanmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Çok derin ve engin bilgi sahibi olanlar nasıl kütüphanedirler?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.