Daha saçlı, daha şanslı: Aslan yeleli Chanco

Henüz 1 yaşındaki kız çocuğu Chanco, gür saçları sayesinde hepimizin bildiği ünlü bir şampuan markasının Japonya'daki reklam yüzü oldu. 'Doğuştan gelen güzellik' diyeyim de hem reklam yapmamış olayım hem de markaya atıfta bulunayım. Chanco ve ailesi bu fırsat sayesinde şimdiden büyük paralar kazanmaya başladı. Doğuştan saçlı olmak, doğuştan şanslı ve zengin olmaya olanak tanıyor galiba.

Daha saçlı, daha şanslı: Aslan yeleli Chanco

Doğuştan hayırlı evlat

Doğuştan hayırlı evlat

Dünyaya bir kez geliyoruz ve herkesin amacı refah içinde yaşamak. Chanco birtakım genetik avantajları sayesinde hem kendini hem de ailesini kısa yoldan bu refaha ulaştırdı. Her şey para değil elbette ama Chanco'nun daha şimdiden ailenin işe yarar, hayırlı evladı olduğu açık.

Hayattaki fırsatları değerlendirmek gerektiği için ailesinin bu şansı kullanması kimseye garip gelmemeli. Chanco farkında olmasa da daha şimdiden eli ekmek tutuyor.  Eli ekmek tutsun, saçı kepek tutmasın.


Chanco'nun Instagram hesabını annesi yönetiyor ve menajeri de ailesi.

Saçını süpürge etmek

Saçını süpürge etmek

Küçük yaşta iş hayatına atılan Chanco bir süre kampanya davetlerine, reklam setlerine, kameralara ve spot ışıklarına maruz kalacak. Bir çocuk için ideal bir ortam değil çünkü şımarıklık, büyümüş de küçülmüşlük ya da tükenmişlik gibi davranış bozukluklarına sebep olabilir.

Aile gözetimi

Aile gözetimi

Burada elbette ailesinin tutumu devreye giriyor. Chanco'yu şımartıp onun çekimlerde usta oyunculara kapris ve saygısızlık yapmasına yol açmamalılar. Bir 'Küçük Ağa' yaratmak istemezler sanırım.

Çocuk yıldızların ekran ömrü çok uzun olmuyor. Büyüyene ve onları izlenir kılan tatlılıkları geçene kadar yapımcıların dikkatini çekiyorlar. Büyüyüp "Bakın o çocuk yıldız şimdilerde ne yapıyor?" haberlerine konu olana dek de unutuluyorlar. Bakalım aslan yeleli Chanco, Japonya'da nasıl bir kariyere sahip olacak?

Sürdürülebilir bir kariyer

Sürdürülebilir bir kariyer

Sağlıklı saçlara sahip olmak bir ayrıcalık. Chanco'da da bu özellik doğuştan var. Aslında  Japonlar genel olarak saç konusunda şanslılar. Bunu hem Japon halkının genelinde hem de animelerde görebiliriz. Bir Tsubasa, bir Ash Ketchum, bir Takao, Kai, Max kolay yetişmiyor.

Eğer Chanco'nun saçları da reklamların albenisini arttırmak için fotoğraf çekimlerinde fazla yıpratılmazsa bu saçlar onu bir ömür götürür. Hatta kariyerini saçları üzerine kurabilir ve şampuan ya da kişisel bakım ürünlerinin yüzü olarak devam edebilir.

Mesela Gerçek Kesit'teki 'Kaleci Saçlı Adam' da oldukça gür saçlara sahipti ama kariyeri kalıcı olmadı. Bu nedenle iyi bir kariyer planlaması gerekiyor. Bu kariyer yolculuğunda Chanco'ya bol şans ve bol saç diliyoruz.

Bu makaleye ifade bırak