Eskişehir

Yerel Haber
03 Mart 2018 - 12:49

Damla Gönüllülerinden Afrin'e Mektup

IHA

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından yürütülen Damla Projesinin Eskişehir Gönüllüleri, Zeytin Dalı Harekatı için Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere mektup yazdı.
Türk ve yabancı gençlerden oluşan Damla ekibi, Suriye’nin Afrin bölgesinde bulunan askere moral mektubu yazdı. Damla Eskişehir İl Temsilcisi Elif Nur Oktar, faaliyetin amacının gençlerin Mehmetçiğin yanında olduğunu göstermek olduğunu söyledi. Elif Nur, “Mektuplarımızı Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu hissettirmek, dualarımızın her daim onlara olduğunu iletmek için kaleme aldık. Tüm çabamız binlerce yüreğin onlar için attığını bir nebze dahi olsa hissettirmek oldu. Çünkü bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara inat tek yürek olduğumuzu vurgulamamız gereken en önemli günlerde olduğumuzu düşünüyoruz. Çoğu şey maddi değer biçildi ve samimiyetinin yok olmaya yüz tuttu günlerde bir gülümsemenin daha biçilemeyecek güzelliklere vesile oldukları yaşamak ve yaşatmak için çalışmalar yapmaktayız. Afrin’e yazdığımız mektuplarımızla daha çok yüreğe dokunmayı hedefledik. Damla projesi olarak amacımız farkındalığı yüksek, yalnızca kendisi için yaşamayan, çevresine de faydalı olabilen ve el ele verdiğinde neleri başaracağını görebilen genç nesil olabilmektir. Bizler, mesafelerin yüreklere dokunmaya engel olmadığını benimseyerek çıktık yola. Afrin şehidimiz Recep Çetin’e son görevimizi yaptıktan sonra el ele verip Zeytin Dalı Harekatında canı pahasına vatan toprağını koruyan Mehmetçiğimize mektuplarımızı yazdık. Askerlerimiz cephede tüfek, mermi ile bu toprakları korurken, bizlerin de yapabileceğinin okullarımızda, çevremizde hainlere karşı dimdik biz biriz diyebilmek olduğunu düşündük. Daha sonra geri dönüşüm malzemelerinden 15 adet kuş yemliği yaparak şehrin farklı yerlerine astık. Son olarak şehitlik ziyaretimizi gerçekleştirdik. Biz biliyoruz ki, bizim birliğe, dirliğe ihtiyacımız var işte bu yüzden birlikten doğan kuvvetimizle daha çok yüreğe dokunmak için ilerleyeceğiz" dedi.
Etkinlik, yazılan mektupların ardından ağaçlara kuş yemliği asılması ve sokak hayvanlarına yem bırakılması ile sona erdi.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

2°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.