Gündem
16.06.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 16.06.2017-2:30

Danimarka Mehmet’i güldürdü

Oğlu Mehmet’in tedavisi için yaprak sarıp satan annenin çığlığı Danimarka’dan duyuldu. Çoğunluğu Türklerden oluşan yardımseverler topladıkları 20 bin TL’yi anneye ulaştırırken, minik Mehmet’e bir de Danimarka forması hediye edildi...

Sitene Ekle

İrfan Kurtulmuş / Kopenhag

Serebral Palsi hastası oğluyla yalnız yaşayan ve oğlunun tedavisinin yanı sıra geçimini sağlamak için evinde yaprak sarması yapıp satan anne Semra Sönmez’e, Danimarka’da yaşayan çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu 115 kişi tarafından 20 bin TL’lik bağış yapıldı. 

Daha önce evlere temizliğe giderek geçimini sağlayan ve yanında 8 yaşındaki oğlu Mehmet’i de götüren Semra Sönmez, oğlunun geçirdiği bazı ameliyatlar sonrası onu dışarıya çıkaramamaya başlayınca evde oturarak oğluna bakmaya başladı. Sönmez, kısa süre önce Twitter’dan “yaprak sarması isteyen kişilere, sipariş üzerine sarma yapabileceğini” duyurmasıyla da Türkiye gündemine oturmuştu.

Türkçe ve Danca duyurdu

Kopenhag’da yaşayan gazeteci Sadi Tekelioğlu, Facebook hesabından annenin bu çağrısını Türkçe ve Danca yayarak, yardım etmek isteyenlerin kendi hesap numarasına bağışta bulunabileceğini duyurdu. Bunun üzerine çoğunluğu Türkler olmak üzere Danimarkalılar da bağışta bulunurken, Hummel firması, Danimarka Milli Takımı formasını küçük Mehmet’e hediye olarak gönderdi. Memleketi Antalya’ya tatile giden gazeteci Tekelioğlu, toplanan 20 bin TL parayı annenin hesabına aktararak aileyi evlerinde ziyaret etti.

10 aylık ilaç parası

Küçük Mehmet, kendisine hediye edilen formayı giyerek objektife poz verdi. Yardımdan duyduğu mutluluğu ifade eden anne Semra Sönmez bu parayla oğlunun 10 aylık tedavi masraflarını karşılayacağını söyledi. Hesabına aktarılan parayı görünce yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini düşündüğünü belirten anne Sönmez, bunun, Danimarka’da yaşayan yardımseverlerce iletildiğini öğrenince gözyaşlarına hâkim olamadı. Etiketler:
Bilgi YarışmasıMaya takviminin de bitişi konu alınarak dünyanın sonu ile ilgili çevrilen Hollywood yapımı filmin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Filmlerde güzel, şuh ve acımasız kadına ne denir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX