Dünya
11.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.09.2017-2:30

Danimarka mülteci almayacak

Danimarka Uyum Bakanı İnger Stöjberg, Birleşmiş Milletler (BM) kotasından paylarına düşen mültecileri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da almayacaklarını bildirdi.

Sitene Ekle

İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag

Stöjberg, bu yıl da BM kotasındaki sığınmacıları reddedeceklerini belirtirken, bunun, Danimarka’ya son yıllarda çokça mültecinin gelmesinden kaynaklandığını söyledi. 

Bakan Stöjberg, bunların entegre edilmesinin büyük görev olduğunu, bu nedenle bir süre nefes almaya ihtiyaçları bulunduğunu savundu. 
Danimarka’nın 1979 yılından beri işkence görmüş, tecavüze uğramış gibi zayıf tabir edilen kota mültecilerden her yıl 500 kişi aldığına işaret edilirken, 2016-2017 yılları açığını kapatmak için önümüzdeki yıl bin 500 mülteciyi alması gerektiği vurgulandı. 
Öte yandan Danimarka’da bugünden itibaren 160 asker, Almanya ile kara sınırında polisin yoğun iş temposunu azaltmak için görev yapmaya başlayacak. 
Polis Derneği, askerin sınırda polisle birlikte görev yapacak olması kararına tepki göstererek, bunun “Danimarka’ya uymayan” bir durum olduğunu belirtti.     

Bilgi YarışmasıAlfabemizde kaç tane sesli harf vardır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Futbol hangi ülkenin icat ettiği bir spordur?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.