Danslarıyla kliplerinde fırtına gibi esen 6 kadın şarkıcı

Danslarıyla ortalığı ayağa kaldıran Avrupalı kadın şarkıcıları görüyoruz, izliyoruz. Ama bin metre öteye bakıp, burnumuzun ucundakini görmediğimiz için elimizdekinin kıymetini anlayamıyoruz. Anlasak da acımasızca yorum yapabildiğimizden, bir yerden mutlaka eleştirilecek bir yan bulunuyoruz. Evet, bizde de bu işin hakkını verenler var... Ekran karşısında onların yaptığı hareketleri yapmaya çalışan ya da “Ne güzel dans ediyor, keşke ben de böyle dans edebilsem” diye düşünmemize neden olanlar, acaba kimler?

Danslarıyla kliplerinde fırtına gibi esen 6 kadın şarkıcı

1. Atiye

Atiye, oryantal ve R&B ezgilerini buluşturduğu yarı İngilizce yarı Türkçe 'Don’t Think' şarkısıyla hayatımıza girdi. Orada da dans konusundaki hünerlerini sergileme fırsatı bulmuştu. Her klibinde dans ediyor ama biri var ki, resmen dans etmek için dünyaya gelmiş olduğunu gösteriyor.

Hem şarkı hem de dansıyla bizi büyülediği, play tuşuna basmaktan parmağımızın ucunu hissetmediğimiz, hatta ve hatta dansıyla eş zamanlı olarak keman sesiyle imzasını attığı o şarkı, Atiye’nin bu konudaki rüştünü ispat etmesine neden oldu.

2. Gülçin

Hepsi grubunun üyesi olarak hayatımıza giren ve hepimize gırtlaktan “Yallaaaann!” diye bağırrmaya özendiren Gülçin de, dansıyla büyüleyenlerden…

Hepsi ile birlikte ya da tek başına yer aldığı kliplerde 'olmazsa olmazı' danstı. Bu şarkıda Gülçin, hünerlerini 4 dakikaya sığdırıyor.

3. Aleyna Tilki

Her yerde her zaman karşımıza çıkan, kendisini merak etmeden duramadığımız, nam-ı diğer Aleyna Baba da dansı konuşturanlardan.

İlk klibindeki dansıyla ritmik ritmik hayatımıza girmiş meğer. Ama bizim onu fark etmemiz birazcık geç oldu.

Aleyna Tilki dans ettiği zaman, Cem Yılmaz’ın “Asfalt ağladı be!” esprisi aklıma geliyor ve “Pist ağladı be!” demek istiyorum.

4. Gülşen

90’larda 'pijamalı kız' lakabının takılmasına neden olan 'Be Adam' klibiyle hayatımıza girdi ve o zamanda bu zamana üretkenliği, dimdik duruşu ve kendini yenileyen tarzıyla vazgeçilmezlerden oldu.

İmajsa imaj, yetenekse yetenek… 

5. Hadise

İsmiyle müsemma Hadise, en başından beri kendisi ve yetenekleri hakkında ipuçları veriyordu. Besteleri, kimseye benzemeyen yorumu ve danslarıyla kendi yolunu çizdi. “Denenmişi denemek yok, hiç olmadı kitabımda” dercesine ilerlemeye devam ediyor.

6. Yonca Evcimik

Dans deyince Yonca Evcmik, Yonca Evcimik deyince dans gelir aklımıza… 90 neslinin hayran olduğu, iç çamaşırını taytının üstüne giyerek Britney Spears’a stil ikonluğu yapan Yonca Evcimik, listelere ardı ardına hitler yazdırmış bir sanatçı. Her anlamda bir numara olan çok sevgili, biricik ve kendisine abone olduğumuz Yoncimiğimiz, göz bebeğimiz olarak bu listede kendisine yer bulacaktı…

E ne demişler, taş yerinde ağırdır!

Bu makaleye ifade bırak