Dünya
19.06.2017 - 07:28 | Son Güncelleme: 19.06.2017-7:49

DEAŞ'ın saldırılarını engellemek için hendek kazdılar

Irak'ta DEAŞ'ın saldırılarına engel olmak için hendek kazılmaya başlandı. Bağdat-Kerkük karayolu boyunca kazılacak olan hendeğin teröristlerin ve bomba yüklü araçların Diyale'nin şehir merkezine sızmasını engellemesi bekleniyor.

Sitene Ekle

 (DHA)

Terör örgütü DEAŞ üyesi teröristlerin Irak'ta Diyale şehir merkezine sızmalarını engellemek ve güvenlik ihlallerine son vermek amacıyla Diyale'ye bağlı El Uzaym kasabası yakınında hendek kazılmaya başlandı. Hendek Bağdat-Kerkük karayolu boyunca kazılacak.

Diyale'ye bağlı El Halis ilçesi Kaymakamı Udey El Hadran basına verdiği demeçte, El Uzaym kasabası yakınında hendek kazılmaya başlandığını söyledi. El Hadran, teröristlerin ve bomba yüklü araçların Diyale'nin şehir merkezine sızmasını engellemek amacıyla hendek kazıldığını belirtti. Bölgede görevli bir asker ise, kazılan hendeğin Selahattin'in El Mıteybice ve diğer bölgelerden teröristlerin ve bomba yüklü araçların Diyale'nin şehir merkezine girişini engelleyeceğini kaydetti.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Çanakkale Zaferi kutlamaları hangi gün başlar?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.