Aşı olan 2 aylık Cansu bebek bir gün sonra öldü

10:48 | 02 Eylül 2008

ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)

ADAPAZARI Verem Savaş Dispanseri'nde karma aşı ve verem aşısı yapılan 2 aylık Cansu Yumat 1 gün sonra beşiğinde ağzı kanlı olarak ölü bulundu. Bebeğin ölüm nedeninin saptanması icin cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Şirinevler Mahallesi'nde oturan Semiha Yumat, 29 Ağustos günü kızı Cansu'yu Hızır Tepe'de bulunan Verem Savaş Dispanseri'ne götürerek, verem ve karma aşısı yaptırdı. Semiha Yumat, 30 Ağustos günü saat 05.30 sıralarında bebeğine mama yedirip yatırdı. Sabah kalkan anne kızını beşiğinde ağzından kan gelmiş ve cansız halde buldu.

Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne kaldırılan bebeğin öldüğü belirlendi. Ölüm olayına el koyan Cumhuriyet Savcılığı bebeğin ölüm sebebini tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Ölüm olayı ardından Sağlık Müdürlüğü bebeğin aşı vurulduğu Verem Savaş Dispanseri'ndeki karma aşıların seri numaralarını alarak Sağlık Bakanlığı'na bildirdi.

Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, ölümle ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'nın incelemesinin sürdüğünü söyleyerek “Ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapor ile belli olacak. Ölüm sebebini aşıya bağlamak yanlış olur. Bebeğin ölümünde başka nedenler olabilir. Her şey Adli Tıp Kurumu’nun raporundan sonra belli olacak” dedi.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: