14.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 14.09.2018-1:30 A-A+
ozay.sendir@milliyet.com.tr
TÜM YAZILARI

DEMET AKALIN’IN EVİNİ GÖZETLEYECEKLER...Demet Akalın-Okan Kurt çiftinin boşanmasına, kendilerinden sonra en çok alacaklıların avukatları üzülmüştür. Ünlü bir kadının, yeri yurdu belli bir adresine, medyanın da haber yapacağı şekilde haciz götürme imkanları kalmadı artık.

Şimdi Kurt’un taşınacağı adresi bulmak, sonra da orada kayda değer bir eşya bulmak için uğraşacaklar. Ancak bu, işin sadece bir yanı...

‘Hacizden kurtulmak için göstermelik bir boşanma mı?’ bu diye tüm imkanlarını seferber edecek aynı zamanda alacaklı avukatları. Kurt’un boşandıktan sonra, gerçekten evini ayırıp ayırmadığını, gece ortak evde kalıp kalmadığını kontrol edecekler?

İmkan olursa, tekrar eve girip Kurt’un giyim eşyalarının gidip gitmediğini ve evde bir izi olup olmadığını kontrol edecekler. Eğer bir iz ya da delil bulurlarsa, hem alacağı tahsil etmek için uğraşacak hem de yasal yeni bir süreç başlatacaklar.

Bu, Akalın’ın mücadelesinin sadece bir yanı...

Diğer yanda medyadan gelen ‘İyi günde-kötü günde birlikte olma yemini etmediniz mi?’ eleştirileri var.

Bu konuda ahkâm kesmeden önce, herkesin kendine sorması gereken
bir soru var:

Eşiniz kaynaklı borçlar bırakın sizi, çocuğunuzun geleceğini tehlikeye atacak noktaya gelse, siz ne yaparsınız?

Zor, çok zor bir seçim yaptı Demet Akalın, “Yaşamayan anlamaz” derken, çok haklı...

Çocuklar televizyon seyretsin...

Eskiden çocuklara televizyon yasakları koyardı aileler, hâlâ devam ediyor
bu uygulama.

Bugün çocuklar ve gençler için asıl tehlike televizyondan değil, sanal dünyadan geliyor.

Televizyonda sigara içen adam göremezsiniz, işte YouTube’da biri canlı yayında uyuşturucu kullanıyor, normal bir durummuş gibi bir de karşısındakine ikram ediyor. Televizyon deyince de aklınıza hemen diziler gelmesin, Türkiye’de yayında olan çok sayıda belgesel kanalı var.

Kitap okuma sevgisini veremediğimiz çocuklarda, en azından hayata dair bir iz bırakır o belgeseller.

En güzel Caner fotoğrafı!

Bebeğinin doğduğu an çekilmiş Caner Erkin’in bu fotoğrafı... Futbol oynarken, gece hayatında, hatta sakatlanıp ameliyat olduğu zamanlarda çekilmiş binlerce fotoğrafını gördüm, en güzeli açık ara bu kare. Sadece Caner değil, bir sürü erkeğin en duygusal fotoğrafları, baba olduğu an ve gün çekilenlerdir.
Eskiden, “Babalar ilk altı ay pek bir şey anlamaz” denirdi ya, geçti o dönemler. Bu ve benzeri fotoğraflar da, bu durumun en güzel kanıtı...

Uyuşturucunun görünmez faturası

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, katıldığı bir YouTube yayınında uyuşturucu kullandı.

Ertesi gün, şirketinin hisse senetleri yüzde 6.30 değer kaybetti. Ardından Balıkesir Belediyesi ‘Sessiz şehir’ hedefi için Tesla’dan alacağı 180 otobüslük anlaşma için davet mektubunu geri çekti. İlk başta hisse senetlerindeki değer kaybı daha çok dikkat çekmiştir diye düşünüyor insan ama durum tam tersi... Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Toplu Taşıma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gürbüz’ün konuya dair mesajı,  38 milyon etkileşim aldı.

ABD’den Rusya’ya kadar bir sürü ülkede ana akım medyada haber oldu ve çeşitli kuruluşlardan da röportaj teklifleri geldi.

Gençlere rol model olan, Türkiye’de de bir sürü hayranı bulunan Musk, tek bir kullanımlık uyuşturucu macerası nedeniyle, dünyada ağır bir fatura ödeyen insanlardan biri haline geldi. Gençlere örnek olanların, attıkları her adıma
dikkat etmeleri gerektiğini gösteren iyi bir durum bu.

Etiketler
Bilgi Yarışması"Pazara Kadar","Araba"gibi şarkılarıyla tanınan sanatçı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.