Demet Akalın'ın kıyafetleri neden beğenilmiyor?

Demet Akalın yine enteresan bir konser kıyafetiyle gündemde. Daha önce "Pijama gibi duruyor" ya da "Marka giymeyi çok yanlış anlamış" gibi eleştiriler alan Demet Akalın, bu kez çok daha garip sözlere maruz kaldı.

Demet Akalın'ın kıyafetleri neden beğenilmiyor?

"Disko topuna dönmüşsün"

"Disko topuna dönmüşsün"

İstanbul konserinde iddialı bir kıyafet giydi Akalın. Bu kıyafeti de son yıllarda adını çokça duyduğumuz Gülşah Saraçoğlu imzalıydı. Sahne için ışıltılı bir kıyafet tercih eden Akalın'ın bu hali sosyal medyada yerden yere vuruldu. Pek çok kullanıcı Demet Akalın'ı ti'ye aldı. En bomba yorum ise 'disko topu' göndermesi... Demet Akalın'a bazı takipçileri, "Disko topuna dönmüşsün" dedi.

Zaten ne giyse eleştirilecek

Zaten ne giyse eleştirilecek

Ortada bir disko topu durumu olmasa da, Demet Akalın'ın aşırıya kaçtığı ortada. Tam bir disko topuna dönmemiş belki ama Allah kurtarmış.

Biraz daha ışıltılı giyseydi gerçekten de bir disko topuna, efendime söyleyeyim bir gece lambasına dönüşebilirdi.

Demet Akalın ne giyse eleştirenleri bir kenarda tutalım, eğri oturup doğru konuşalım.

"Asla kayıtsız kalmayın" der gibi

"Asla kayıtsız kalmayın" der gibi

Demet Akalın'ın kıyafetleri neden beğenilmiyor? Ya da neden kendisiyle alay edilmesine izin veriyor? Neden 'disko topu' eleştirileri alabilecek şekilde giyiniyor? Neden malzeme veriyor?

Belli ki eleştirilmek istiyor! "Beni eleştirin. Sevin ya da sevmeyin ama kayıtsız kalmayın. Mutlaka hakkımda konuşun. Yeter ki konuşun" der gibi... İlgi çekmeyi seviyor; hatta belki de Zeki Müren'e gönderme yapar gibi 'alkışlarla yaşıyor'...

Bütün kombinleri abartılı

Bütün kombinleri abartılı

Moda konusunda olumsuz anlamda çığır açıyor Akalın. Kiminle çalışırsa çalışsın sonuç aynı. Hep bi' kokoşluk, hep bi' abartı... Asla sade bir kombinle göremiyoruz onu.

Şimdi diyeceksiniz, "E sahnede ışıl ışıl olmak lazım. Sahne kıyafeti dediğin böyle olur..." Haklısınız. Sahne kıyafetleri gösterişli, janjanlı filan olur. Ama Demet Akalın'ınki başka bir seviye gerçekten. Kaş yaparken göz çıkarıyor.

Bir kombinde yalnızca bir star parça olur ama Akalın'ınkilerin hepsi star!

'Lahana' stilinden tek farkı...

'Lahana' stilinden tek farkı...

Akalın'ın modayı takip eder hallerini de enteresan buluyorum. Modayı takip ediyor ama biraz fazla uzaktan! Bomba kreasyonlardan izler taşıyor üstünde ama bütünleşmiyor.

Nasıl soğuk havalarda lahana gibi kat kat giyiniyoruz; Demet Akalın'ın o 'lahana' stilinden tek farkı, ödediği meblağ...

Baş harfi G olan çok ünlü bir markaya ait pahalı kıyafetler tercih ediyor.

Markalara sığınıyor

Markalara sığınıyor

Kıyafetlerin hepsini üst üste değerlendiriyor. Sonuç da haliyle cümbüş oluyor. Renk cümbüşü, tarz kargaşası... Hiçbir eleştiriyi dikkate almıyor gibi görünmesi, en belirli özelliği zaten. Biz tarzına "Süper" desek bu kez sadeleşmeye gider. Özellikle kıyafetler konusunda enteresan bir inadı var. Ve tarz olmak gibi bir kaygı güttüğünü de düşünmüyorum.

Markalara sığınıyor Demet Akalın. Gizlenme peşinde gibi daha çok. Ya da tarz olmanın ancak ve ancak kalabalıklarla olabileceğini filan da sanıyor olabilir.

"Olmadı bir de Mayemi yaparım"

"Olmadı bir de Mayemi yaparım"

Ben bu 'lahana' stilini tamamen 'ilgi odağı olmak isteme' şeklinde yorumluyorum açıkçası. Bilinçsiz bir zevksizlik değil bu. Demet Akalın, özellikle rüküş olmak istiyor gibi. Fosforlu, cart bir neon yeşili, sarısı kullanıyor.

'Bebek' şarkısındaki gibi, "Madem Rihanna yapıyor, ben de yaparım, olmadı bir de Mayemi yaparım" kafasında.  

'Polemik kraliçesi' halini bile ararız

'Polemik kraliçesi' halini bile ararız

Bu psikolojiyi biraz tehlikeli buluyorum. Hani bazı çocuklar ve bazı evcil hayvanlar inatla ilgiyi ister ya... Ve ilgiye erişemediklerinde agresifleşir, tepetaklak olup saldırganlaşırlar ya... Allah muhafaza Demet Akalın da sadeleşme yolunda bir adım atsa, ya da şartlar onun sadeleşmesini, yalınlaşmasını gerektirse, bence büyük tepki verir. Şu 'polemik kraliçesi' halini mumla aratır...

Karalama kampanyası başlattılar

Karalama kampanyası başlattılar

Hepimizin fabrikasyon ayarı var. Kimi bazı duygularını yüksek yaşıyor, her hareketi uç. Mutluyken 'aşırı', mutsuzken 'aşırı'...

Okan Kurt'la boşanma eşiğindeyken, haciz gibi tatsız konular gündemdeyken hatırlayın olanı biteni. Telefonla bir TV programına katılmıştı. Ve ne yazık ki otokontrolünü yitirmişti. Öfke patlaması yaşayıp ağlamaya başlamıştı. O haline ne yazık ki tüm Türkiye tanık oldu. Akalın'ı sevmyenler "İşte o hep böyle" gibi argümanlarla sosyal medyada hakkında karalama kampanyası başlattı.

Minör bile olsa değişiklik yapsa...

Minör bile olsa değişiklik yapsa...

Akalın'ı olduğu gibi kabul etmek gerek. Bilerek ya da bilmeyerek rüküşlüğü tercih ediyor. Belki gerçekten zevksiz olduğu için, belki de aslında tek amacı 'ilgi çekmek'.

Ama son 10 yıla damga vurmuş bir isimden bahsediyoruz.

Polemiklerinden şarkılarına, giyim tarzından özel hayatına neredeyse her şeyiyle konuşulan bir isim olmayı başardı Demet Akalın. O, bir trende ve gidiyor son hızla... Bu saatten sonra en ufak bir değişim bile onu tepetaklak edebilir. Demet Akalın'dan minör dahi olsa bir değişiklik beklemek bu yüzden imkânsız kaçıyor işte. İstese de yapamaz sanki...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak