Demet Akalın'ın parti kadrosu belli oldu (Güncelleme: Nisan 2019)

Arkadaş olmak kolay da arkadaş kalmak, dostlukları sürdürmek zor... Bu konuda dertli olan ünlülerin başında Demet Akalın geliyor. Biliyorsunuz; küsmeleri, barışmaları, kavgaları, itirafları meşhurdur... Geçtiğimiz günlerde 47'nci yaşını dostlarıyla kutlayan Akalın'ın 'parti' kadrosunda kimler vardı sizce?

Demet Akalın'ın parti kadrosu belli oldu (Güncelleme: Nisan 2019)

Kıyıda, köşede ama mutlaka!

Kıyıda, köşede ama mutlaka!

"Demet Akalın'ın arkadaşı olmak" başlı başına irdelenmesi gereken bir konu. 90'larda popüler olmak isteyenlerin Hülya Avşar üzerinden prim yapma çabası, 2000'lerde yerini Demet Akalın'a bıraktı çünkü.

Sektöre yeni adım atan pek çok kişi Demet Akalın'dan nasibini alıyor. Ya kendisi çatıyor, bulaşıyor ya da Akalın sataşıyor. Ama muhakkak kıyısında köşesinde bir yerinde görüyoruz kendisini.

Aleyna Tilki, Hira'ya ablalık yaptı

Aleyna Tilki, Hira'ya ablalık yaptı

Mesela Aleyna Tilki 'Cevapsız Çınlama' ile şöhret olduğunda önce Demet Akalın ile gerginlik yaşadı, kısa bir süre sonra da birlikte "Bostancı hatırası" fotoğrafı çektirerek barış rüzgârları estirdi.

Keza Akalın'ın boşanma sürecinde de kızı Hira'ya en büyük desteği verdi, ona en büyük ablalıklardan birini Aleyna Tilki yaptı. Tilki ve Hira'nın evde oyun oynadığı story'leri hatırlarsınız...

"Oscar töreninde kim ne giydi?" heyecanı gibi

"Oscar töreninde kim ne giydi?" heyecanı gibi

"Demet Akalın üzerinden gündeme gelmek" hâlâ trend. Onun yerini alan çıkmadı henüz. Daha 'aday adayı' bile yok! Akalın, bu alandaki rakipsizliğini güzel değerlendiriyor. Sürekli çeşitli gerekçelerle parti veriyor.

Ve basın da yoğun ilgi gösteriyor haliyle. Adeta "Oscar töreninde kimler ne giydi?" merakıyla eşdeğer bir hisle, Akalın'ın partisine katılan isimleri takip ediyoruz.

Katılanların çetelesini tutmak

Katılanların çetelesini tutmak

Adeta katılımcıların çetelesini tutuyoruz. Üst üste üç Demet Akalın partisine de katılanlar derhal dikkat çekiyor mesela.

"Vay be, 3 parti oldu ama arkadaşlıkları hâlâ sürüyor" şaşkınlığı yaşıyoruz. Bu heyecanlı "katıldı, katılmadı", "küsmüşlerdi ama barıştılar" gibi güncellemeleri takip etmek müthiş eğlenceli değil de ne?

Günlük hayatımızın sıkıcılığında Demet Akalın'ın hiç yoktan yere olay olması gayet kafa boşaltmalık bir renk bence.

İşte Demo'nun 'A Milli Takım' kadrosu

İşte Demo'nun 'A Milli Takım' kadrosu

23 Nisan'da 47'nci yaşını dolduran Demet Akalın, haliyle tam da kendisinden beklediğimiz bir parti düzenledi. Renkli bir gece oldu. Dans edildi, halay çekildi, story'ler atıldı. 

Hemen Demet Akalın'ın 'A Milli Takım' kadrosunu sayıyorum. Nisan 2019 güncellemesiyle hem de! Kadronun en dikkat çekici isimleri gelsin: Okan Kurt, İrem Derici, Fatih Ürek, Özlem Yıldız, Selin Ciğerci, Kerimcan Durmaz, Gökhan Tepe ve Lerzan Mutlu. 

'Dosta güven, düşmana korku' 

'Dosta güven, düşmana korku' 

'Dosta güven, düşmana korku' salan bu ekip şaşırtıcı değil. Ancak sakatlıklar da var. Kart cezalısı Işın Karaca bu partide yok mesela. Hatırlayın, geçtiğimiz günlerde ikili yine gerilmişti.

Hande Yener ve Alişan'ın da partiye katılmaması enteresan.

Hande Yener ve Demet Akalın son günlerde "Acaba reklam mı yapıyorlar?" dedirtecek kadar hızlı ve seri hareketlerle barışmıştı. Hal böyle olunca, 10 yıl önce Akalın'la barışan ve düşmanının düğününe katılan Yener'in bu ateşkes döneminde "Parti 47"ye katılmaması şaşırtıcı.

Asıl, Alişan neden yoktu?

Asıl, Alişan neden yoktu?

Hande Yener hadi neyse de, asıl Alişan'ın bu partide olmaması enteresan. İkilinin uzun zamandır konuşmadıkları, birbirlerine sert laflar ettikleri malumdu.

'Melekler İmza Topluyor' şarkısında düet yapan ve her fırsatta birbirlerini kardeş olarak niteleyen bu ikili, yıllarca küs kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde barışmıştı. Alişan'ın baba olmasının bu barışmada etkisi büyüktü. Ancak görünen o ki, kadroda yer almadığına göre problem tam çözülmemiş.

"Alişan'ın bebişinin uyku problemi" gibi bir mazeret yoksa o zaman sorun büyük bence.

"Hadi bakalım Demet Akalın"

"Hadi bakalım Demet Akalın"

Geceye katılanlar arasında şaşırtıcı olan isim, İrem Derici... Derici'nin ciddi sağlık problemleri yaşadığı dönemlerde Akalın'ın verdiği destek ortadaydı. Ancak ne olduysa oldu, bir dönem aralarına kara kedi girdi.

Hatta Demet Akalın bir canlı yayında Derici için sert şeyler söyledi. İrem Derici ise artık ne yaptıysa, bir şekilde Akalın'ın 'A Milli' kadrosuna girmeyi başarmış.

İrem Derici bu barışmayı sosyal medya hesabından duyurarak düşmanlarına "Hadi bakalım Demet Akalın" dedirtti.

Şöhretli insanların arkadaşlıklarını antipatik ve sürreal bulabilirsiniz.

Ancak ıskalanan önemli bir nokta var. Para kazanmak giderek zorlaşıyor. Ekmek aslanın ağzında, hatta direkt midesinde! O ekmeği çıkartıp almak sanıldığı kadar kolay değil.

Paraya verilen önem arttı, her şeyin parayla döndüğü gerçeği suratlarımıza tak diye çarptı. Saf ve temiz dostluklar da 'para'dan nasibini aldı.

Neden bu kadar 'ciddi'yiz?

Neden bu kadar 'ciddi'yiz?

Hal böyle olunca menfaatler çağına adım attık. Pragmatist, "arkadaş arkadaş yararına muhtaçtır"lık davranışlar sergilemeye başladık. Akalın'ın partisine katılan ünlülerin samimiyetini sorgulamak o kadar beyhude bir çaba ki...

Biz normal insanlar bile arkadaşlarımızın 'menfaatik' hareketlerine maruz kalıyoruz. Ünlülerin reklam çabasına niye Molatik oluyoruz ki?Demet Akalın'ın parti kadrosunu "İlk 11" mücadelesine benzetip gülüp geçebilecekken, neden bu kadar ahkam kesiyoruz?

Her şeyin başı kabullenmek...

Yaşadığımız çağı ve değerleri kabul edersek, insanlardan beklentimizi minimuma çekip yüzeyselliklerden derin anlamlar çıkartmaya kalkmazsak, her şey daha güzel olacak.

Sonuçta herkesin 'eğlence' anlayışı farklı, değil mi? O zaman niye bu kadar 'ciddi'yiz?

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak