Demet Akalın ve Okan Kurt çifti neden boşandı?

Demet Akalın ve Okan Kurt çiftinin üzerinde bir süredir kara bulutlar vardı... Maddi sıkıntılar yaşadıkları basına yansıyınca boşanma iddiası ortaya atılmıştı. Ve sonuçta o üzücü haber geldi: Demet Akalın ve Okan Kurt çifti boşandı. Peki neden?

Demet Akalın ve Okan Kurt çifti neden boşandı?

Sadece 2 dakikada bitti!

Sadece 2 dakikada bitti!

Bugün internet sitelerine düşen haberlere göre, son yaşanan gelişmelerin ardından Demet Akalın, Okan Kurt'tan boşanma kararı aldı ve 6.5 yıllık evlilik anlaşmalı olarak 2 dakikada bitti!

Kurt Ailesi'nden peş peşe üzücü haberler geldi son birkaç gündür.

"Para bitince Demet gitti" dediler

"Para bitince Demet gitti" dediler

Peki Demet Akalın ve Okan Kurt boşanıyor mu, boşanmıyor mu, neden boşandı gibi sorular yerine biraz daha yapıcı mı düşünsek?


Pek çok kişi haberi arkadaşıyla paylaştı, "Gördün mü bak, para bitti Demet gitti" diye acımasızca Akalın'ı etiketledi, onu 'kötü kadın', 'vicdansız kadın' ilan etti.
 

Belki de Hira'yı düşünüyorlardır

Belki de Hira'yı düşünüyorlardır

Bildiğiniz yargısız infaz! 

Tabii ki boşanabilirler ama sanılanın aksine minik yavruları Hira'nın iyiliği için bunu yapıyorlardır belki de. Neden bu ihtimalin üzerinde durmuyoruz?

Niye 'kötü kadın' etiketi yapıştırıyoruz?

Niye 'kötü kadın' etiketi yapıştırıyoruz?

Demet Akalın'a 'kötü kadın' demek yerine "Belki de kızı Hira'nın geleceğini düşünüyordur" diye düşünsek daha doğru olmaz mı?

Akalın bugüne kadar çok fazla pot kırdı, diğer ünlüleri kızdırdı, sinirlendirdi. Ama sonra bir de baktık; hepsiyle tek tek barışıyor, selfie çekiyor, gülüp geçiyor...

Sistematik kötülük üretmiyor, üretemiyor

Sistematik kötülük üretmiyor, üretemiyor

Eğri oturalım, doğru konuşalım. Karşımızda sistematik bir şekilde kötülük üretmeyen, hatta üretemeyen, doğal biri var ve onun adı da Demet Akalın...En azından çizdiği, toplum tarafından bilinmesini istediği imaj bu. Dolayısıyla şu anda onun hakkında 'kötücül' düşüncelerimizi kendimize saklamalıyız. Demet Akalın'ın boşanmasını en çok isteyenler mutsuz insanlar... Başkalarının mutsuzluğuyla mutlu olmayalım. Schadenfreude olmayalım!

Herkes kendine yakışanı yapmalı

Herkes kendine yakışanı yapmalı

Çünkü neden? Ortada bir yavru var. Hira küçücük. "Demet Akalın geçmişte her konuda muhakkak bir laf etti diye şimdi herkesin eline koz verdi" durumunu kabul edemeyiz, etmemeliyiz.

Sonuçta boş yere iyilik eden iyilik, kötülük eden kötülük bulur demiyorlar. Herkesin artısı eksisi var. Herkes kendine yakıştığı gibi davranmalı. En önemlisi de negatifin değil, pozitifin peşinden gitmeli...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak