Deneyimli sanatçılar arasındaki Aleyna Tilki tartışması camiayı ikiye böler mi?

Aleyna Tilki ve Selda Bağcan arasındaki iyi ilişkiyi artık herkes biliyor. Aleyna'nın hayranlığı, Selda Bağcan'ın takdirleri derken Özdemir Erdoğan'ın hem Selda Bağcan'a hem de Aleyna Tilki'ye çıkışmasına şaşırmıştık. Aleyna Tilki'ye çaktırmadan giydiren bir diğer isim de Mustafa Keser oldu. Acaba bu gidişle Aleyna'yı savunanlar ve eleştirenlere katılanlar olmak üzere tuhaf bir bölünme mi yaşanacak?

Deneyimli sanatçılar arasındaki Aleyna Tilki tartışması camiayı ikiye böler mi?

Selda Bağcan arkasında

Selda Bağcan arkasında

Selda Bağcan'ın genç kitleyle iletişimi, kendi yaş grubundaki diğer sanatçılara nazaran daha güçlü. Gerek müzik tarzı, gerek yurt dışı bağlantıları onu ailenin gençlerine ayak uydurabilen büyükanne konumuna yerleştirdi.

Aleyna Tilki'nin de hayranlığını açıkladığı Selda Bağcan, övgüleri karşılıksız bırakmamış ve genç şarkıcının yeteneklerini övmüştü. Fakat bu yaklaşımı sebebiyle beklemediği bir tepki gördü.

Vasatsevicilik ithamı

Vasatsevicilik ithamı

Duayen sanatçı Özdemir Erdoğan, Selda Bağcan'a saygı duyan biri olarak, 'Aleyna Tilki'yi hak etmediği halde övmesinin yıllarca koruduğu duruşa yakışmadığını' belirtmişti.

Erdoğan'ın Aleyna Tilki'yi övdüğü için Selda Bağcan'a yaptığı eleştirilerin tek kelimelik özeti 'vasatsevicilik'

Selda Bağcan sessizliğini korurken Aleyna Tilki Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:
 

Mustafa Keser'in 'tilki' alayı

Mustafa Keser'in 'tilki' alayı

Mustafa Keser, Aleyna Tilki konusunda biraz da ekmeğini taştan çıkarma uğraşında olan bir magazin muhabirine açıklamalarda bulundu.

Her ne kadar kaçamak cevaplar verse de aslında Aleyna Tilki'nin soyadıyla dalga geçmeye çalışarak içten içe Aleyna'ya ve yaptığı işlere saygı duymadığını göstermiş oldu.

Özdemir Erdoğan'ın ardından Aleyna Tilki'nin piyasadaki ve medyadaki gücünü hak etmediğini düşünen bir diğer isim olan Mustafa Keser, akıllara şu soruyu getirdi:

Acaba yaşını başını almış sanatçılar arasında Aleyna Tilki'ye karşı içten içe büyüyen bir "olduğu yeri hak etmiyor" düşüncesi mi var?

Devamı gelirse şaşırtmaz

Devamı gelirse şaşırtmaz

Acar magazin muhabirleri artık polemiğin kokusunu aldı ve yaşı ilerlemiş sanatçıları gördükleri yerde Aleyna Tilki konusunu soruyorlar.

Özdemir Erdoğan ve Mustafa Keser gibi Aleyna Tilki'ye tepkili olanlar varsa, bunu gizlemek isteseler bile bir şekilde dışarı vuracaklardır.

Buna karşın genç ve istatikî anlamda başarılı görünen Aleyna Tilki'yi korumak isteyen duayenler de olacaktır, tıpkı Selda Bağcan gibi.

Belki büyük bir restleşme yaşanmayacak ama bir taraf genç şarkıcıları koruma adına yufka yürekli davranıp Koruyucu taraf olurken, diğer tarafsa daha çok kaliteyi gözeten Rasyonel taraf olacak.

Aleyna Tilki'nin istemeden de olsa sebep olacağı bir bölünmede taraflar Koruyucular ve Rasyoneller olarak belirecek.

Ya siz hangisini desteklerdiniz?

Bu makaleye ifade bırak