26.07.2012 02:30 | Son Güncelleme: 26.07.2012-0:47

Denge Yatırım halka açılıyor

Denge Yatırım Holding, kurumsallaşma sürecinin hızlandırılması, bilinirlik ve tanınırlılığın artırılması amacıyla halka açılıyor.

Şirketin, ödenmiş sermayesini 5 milyon TL’den 8 milyon TL’ye artırmak suretiyle ihraç edeceği 3 milyon TL nominal payları İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) halka arz edilecek. 26-27 Temmuz tarihlerinde 1 TL nominal değerli her bir pay 3.35 TL fiyattan ‘borsada sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi’ ile satılacak. 2007 yılında kurulan Denge Yatırım Holding, Denge Grubu şirketlerinin kontrol ve iştirak hisselerine sahip ana şirket. Finansal hizmetler, dış ticaret ve enerji sektörlerine odaklanmış olan Denge Holding, hedeflediği yatırımlarını yurtiçinde ve yurtdışında faaliyet gösteren iştirakleri ve bağlı ortaklıkları vasıtası ile gerçekleştiriyor.Gelirle yatırım yapılacak
Denge Holding’in ikisi yurtdışında olmak üzere toplam 2 bağlı ortaklığı ve 1 iştiraki bulunuyor. Grup şirketleri, hali hazırda; Türkiye, KKTC ve Bosna Hersek Federasyonu’nda faaliyette. Toma Finance Ltd. ve DNG Dış Ticaret, Denge Holding’in bağlı ortaklıkları, Bor banka d.d. Sarajevo ise iştiraki. Şirketten yapılan açıklamaya göre, halka arz geliri, grubun 2012-2014 yılları için hedeflenen yatırımların finansmanında kullanılacak. Ayrıca, girişim sermayesi yatırım ortaklığı da kurulması planlanıyor.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
EtiketlerHaberHaberler,