01.10.2009 - 20:35 | Son Güncelleme: 01.10.2009-21:25 A-A+

Deniz Seki serbest bırakıldı!"Uyuşturucu davası" kapsamında yargılanan Deniz Seki tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edildi. Adliye çıkışında oldukça neşeli olduğu gözlenen Seki, "Özgürlük kadar değerli hiçbir şey yok yaşasın özgürlük Bakırköy’den bir çıkayım kendimi daha iyi hissedeceğim" dedi.

HAKİM ŞERH KOYDU
İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık ve avukatlarının savunmalarından sonra Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay görüşünü açıkladı. Altay, esas hakkındaki görüşünü hazırlaması için dosyanın kendisine verilmesini istedi. Savcı, Seki’nin de aralarında bulunduğu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Talepleri değerlendirmek için duruşmaya yaklaşık 1 saat ara veren mahkeme, tutuklu sanıklar Deniz Seki, Tamer Kılıç ve İbrahim Kaya’nın tahliyesine karar verdi. Mahkeme kararında Hakim İdris Asan "atılı suçu işlediklerine dair haklarında kuvvetli suç şüphesini gösteren bulguların varlığı, bu sanıklar hakkındaki delil durumunun diğer sanıklarla aynı düzeyde olması ve yasal yaptırımı dikkate alınarak sayın çoğunluğun tahliye yönündeki görüşüne katılmıyorum" diyerek tahliyeye katılmadığını belirtti.
Dosyanın esas hakkındaki görüşünü açıklaması için İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmesine karar veren mahkeme Hakan Çınar’ın aralarında olduğu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Duruşma 18 Şubat’a ertelendi. Nezarethanede olduğu sırada tahliye haberini alan Seki "Oley" diye çığlık attığı öğrenildi. Adliye çıkışında oldukça neşeli olan Seki, "Özgürlük kadar değerli hiçbir şey yok yaşasın özgürlük Bakırköy’den bir çıkayım kendimi daha iyi hissedeceğim" diye bağırdı

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Kadın haklarını savunan ve bunlara öncelik vererek yaşayan kimseye ne denir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.