Denizli

Yerel Haber
16 Aralık 2016 - 18:08

Denizli'de “Halep'te İnsanlık Ölmesin” Yardım Kampanyası

IHA

Denizli Valiliğinde "Halep’te insanlık ölmesin" yardım kampanyası ile ilgili Valilik toplantı salonunda Dr. Ahmet Altıparmak başkanlığında Belediye Başkanları ve Oda Başkanlarının da katıldığı toplantı düzenlendi.
Yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden Vali Ahmet Altıparmak, “Sizlerinde malum olduğu üzere sayın Cumhurbaşkanımızında talimatıyla Başbakanlığımız, bir yardım kampanyası başlattı. Kızılay aynı şekilde topluyor, diyanet işleri bir taraftan topluyor. Bizlerde illerde valilik olarak bütünlüğümüzle beraber başkanlarımızın desteğiyle hem ayni hem nakti yardımlar toplamaya başladık. Denizli’mizde Halep’in ihtiyacı olan Halep’ten gelen ihtiyaçlar var. Gıda ve giyecek yardımıyla ilgili olarak bu listeler doğrultusunda biz Denizli olarak nasıl bir hazırlık yapalım? Bu hazırlığı nasıl organize edelim? Ve bunları en kısa zamanda nasıl ulaştıracağız bunun tartışmasını yapacağız. Aramızda bir karara varacağız. İnşallah Denizli hem sanayisi hem esnafı konusunda hakikaten öncü isimler. Bunlar üzerilerine düşenleri yapacaklardır. O bölgeye ben yardım edeceğim diyen çok insanlar vardır ama nasıl ulaştıracağı noktasında sıkıntılar vardır. Çalışmamız bir vesile olacak” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.