Ege

23.05.2019 - 07:50 | Son Güncelleme: 23.05.2019-7:50

Denizli trafiği rahat nefes aldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Cadde’yi hizmete almasıyla bölge trafiği rahatladı. Zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayan vatandaş “Paris gibi oldu” benzetmesiyaptı

Sitene Ekle

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım alanındaki yeni yatırımlarından biri olan Yeni Cadde’nin hizmete girmesiyle bölge trafiği rahatladı. Yan yolları ile birlikte 2 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde yapılan Yeni Cadde ile İzmir Bulvarı ve 29 Ekim Bulvarı arasında bağlantı sağlanarak, Örnek Caddesi, Ahi Sinan Caddesi ve Merkezefendi Caddesi trafiği daha da akıcı hale geldi.

Çift şeritli köprünün de yapıldığı yol vatandaşlardan tam not aldı. Vatandaşlardan Nuran Tunçbilek, “Biz çok memnunuz. Ben bu mahallenin çocuğuyum. Biz okula deredeki sudan atlayarak gidip gelirdik. Şu halini görünce bize Paris gibi geliyor” dedi. Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, her geçen gün artan araç ve nüfus sayısına göre trafiği sürdürülebilir halde tutmak için gayret ettiklerini kaydetti.


Etiketler: İzmir, Paris, 29 Ekim, Denizli
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.