Derbinin hakemi neden FIFA listesinde değil?

FIFA kokartlı hakemler Yunus Yıldırım ve Tolga Özkalfa, 2013 yılı için aday hakemler arasında gösterilmezken, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan ise yeni listede yer aldı. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemi Özgür Yankayi ise yabancı dili olmadığı için listede bulunmuyor.

09 Ekim 2012 - 11:41 | Son Güncelleme: 09.10.2012 - 12:03 |
A+A-
Haberler » Skorer » Futbol » Dünyadan Futbol » Derbinin hakemi neden FIFA listesinde değil?

Merkez Hakem Kurulu, FIFA kokartı takmaya aday hakemleri FIFA'ya bildirdi. Ancak son günlerde MHK'nın en çok güvendiği isimlerden olan son olarak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini yöneten Özgür Yankaya bu listede yer almadı.

Yankaya'nın bu listede olmamasının tek sebebi ise yabancı dil. İngilizcesinin yeterli olmaması nedeniyle Yankaya Avrupa'da maç yönetemeyecek.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, 2013 Sezonu FIFA Aday Hakem Listesi'nde yer alan hakemler ise şöyle:

FIFA Hakemi: Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Barış Şimşek, Mete Kalkavan

FIFA Yardımcı Hakemi: Mustafa Emre Eyisoy, Cem Satman, Bahattin Duran, Tarık Ongun, Serkan Ok, Serkan Gençerler, Aleks Taşçıoğlu, Orkun Aktaş, Volkan Narinç, Kemal Yılmaz FIFA Bayan Hakemi: H. Tuba Tosun Ayer, Dilan Deniz Gökçek, Melis Özçiğdem, Dilek Koçbay

FIFA Bayan Yardımcı Hakem: Seçim Demirel, Sibel Yamaç, Belgin Kumru, Tülin Yavuz Sevinç, Nebahat Maktur, Deybet Gök, Reyhan Çelik

FIFA Futsal Hakemi: Ozan Soykan, Kamil Çetin, Cevdet Kömürcüoğlu FIFA Plaj Futbolu Hakemi: Serdar Akçer, Arda Ergene, Yeliz Atalay

Bu arada FIFA kokartlı hakemler Yunus Yıldırım ve Tolga Özkalfa, 2013 yılı için aday hakemler arasında gösterilmezken, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan ise yeni listede yer aldı.

(DHA)

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX