08.03.2018 14:50 | Son Güncelleme:
AA

Destici: Cumhur ittifakından rahatsız olanlar fitne ateşi yakmaya çalışıyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Özellikle cumhur ittifakından rahatsız olan bazı kesimler, bir fitne ateşi yakmaya çalışıyorlar. Biz, bugüne kadar bu fitne ateşine odun  taşımadık, bundan sonra da taşımayacağız." dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de seçim ittifakını  yasal hale getiren ve ittifakın şartlarını içeren yasal düzenlemenin Mecliste  görüşüldüğünü anımsatarak, parti olarak, AK Parti ve MHP arasında süren ittifak  çalışmalarını olumlu karşıladıklarını, desteklediklerini, ittifakın yanında  olduklarını ve içinde olacaklarını daha önce ifade ettiklerini söyledi.

Bu kararın ardından "BBP'nin ittifakta nasıl yer alacağı"  söylemlerinin kamuoyunda yer aldığına işaret eden Destici, şöyle devam etti:

"Önce bu teklif bir yasalaşsın. Seçim sathı maili bir gelsin. İttifak  edecek partiler AK Parti, MHP, BBP yetkilileri genel başkanlar düzeyinde  otururlar, konuşurlar ve partilerin bu ittifakın içerisinde hangi şekilde yer  alacağına karar verirler. Müzakere edilir, partilerin genel kurulları, yönetim  kurulları buna karar verirler. Bu süreçleri müzakere ettikten sonra partimizin  yetkili kurullarında BBP'nin seçime hangi şartlarda gireceğine, bu ittifakın  içerisinde hangi şekilde yer alacağına o zaman karar vereceğiz."

Destici, bugünden bunu konuşmanın erken olduğunu düşündüğünü  vurgulayarak, "Çünkü özellikle cumhur ittifakından rahatsız olan bazı kesimler,  bir fitne ateşi yakmaya çalışıyorlar. Biz, bugüne kadar bu fitne ateşine odun  taşımadık, bundan sonra da taşımayacağız. İttifakta yer alan siyasi  partilerimizle uyum içerisinde müzakere ederek, sabırlı bir şekilde, suhulet  içinde bu süreci tamamlayacağız." dedi.

"DEĞERLENDİRME YAPMAMIN ERKEN OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

BBP'nin düşüncesinin devletine, milletine, ülkesine vatanına maksimum  düzeyde katkı sağlamak olduğunu ifade eden Destici, şunları söyledi:

"Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimleri yaşayıp, göreceğiz.  Oradan çıkan bir tablo da yol göstericilik yapabilir. BBP olarak bu ittifaka en  üst düzeyce katkıyı hangi şekilde sağlayacaksak o şekilde yer alacağız. Bu AK  Parti ve MHP açısından da böyledir. Yani BBP'nin amblemini koyduğunda ekstradan  bu ittifaka yüz binlerce ya da milyonlarca oy getireceği görülürse BBP'nin  ambleminin orada olmasından niye rahatsız olunsun ki? Tam tersine fayda umulur.  Bunu ortaya koyacak süreçtir. Yani yerel seçimler var, daha sonra yapılacak olan  saha çalışmaları var. Bütün buradan elde edilecek veriler bunu netleştirecektir.  Onun için şimdiden bununla ilgili bir değerlendirme yapmamın çok erken olacağını  düşünüyorum."

"BBP KENDİNE YAKIŞANI YAPACAKTIR"

Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın samimi, yapıcı ve doğru  bir süreç işlettiğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de hem 16 Nisan halk oylamasına  hem de ittifaka giden süreci başlattığının altını çizen Destici, "Hem Sayın  Cumhurbaşkanının hem sayın Bahçeli'nin katkıları çok büyüktür. Bu katkıları  görmezden gelemeyiz. Ona göre de BBP kendine yakışanı bugüne kadar olduğu gibi  bundan sonra da yapacaktır." dedi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0