Detoks suyu,  çevresel faktörler, dengesiz beslenme ve çok yağlı yiyecekler tüketme sonucunda vücudumuzda biriken toksinlerin hızlı bir şekilde, vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur.  Detoks suyunun aynı zamanda yağ yakıcı etkisinden de faydalanabilirsiniz. Tabii bunu geçekleştirebilmek için ilk olarak yağ yakıcı detoks suyu tarifini öğrenmeniz gerekir.

İşte yağ yakıcı detoks suyu tarifi…

Yağ yakıcı detoks suyunu doğru bir şekilde hazırladığınızda kısa süre içerisinde yağlarınızın vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yağ yakıcı detoks suyu tarifini uygularken muhakak istikrarlı olmalı ve  vermiş olduğumuz tarifi aynı şekilde uygulamanız gerekir.

Malzemeler:

1 tane limon 
1 bardak su
2 çay kaşığı elma sirkesi

Yağ yakıcı detoks suyu nasıl hazırlanır?

1 adet limonun suyunu iyice sıkın. Daha sonra bütün malzemeleri suyun içerisinde karıştırın. Sabah uyandığınızda ve akşam yemeklerinden en az bir saat önce bu karışımı içebilirsiniz.

Limonla göğüs dikleştirme nasıl yapılır?

Tarçınlı detoks  suyu 

Tarçının yağ yakıcı etkisi olduğunu artık hepiniz biliyorsunuzdur. Elma ve tarçın birleştiğinde, elmanın içerisinde bulunan antioksidan ve tarçının yağ yakıcı etkisi mükemmel bir detoks suyu tarifi haızrlamanıza yardımcı olacaktır. 

Tarçınlı detoks suyu malzemeleri

1 adet elma rendelenmiş veya dilimlenmiş 
3 adet çubuk tarçın

Detoks suyu nasıl hazırlanır?

1 bardak ılık suyun içerisine dilimlenmiş elmaları ve çubuk tarçını ekleyip en az 15 dk bekletin. Yemeklerden 1 saat önce aç karnına tüketilmesi önerilir.

Vücudumuzda meydana gelen sebepsiz baş ağrıları, yorgunluk, kaliteli uyku uyuyamama gibi nedenler toksinlerin birikmesi sonucunda meydana gelmektedir.

Vücutta biriken toksinler ve ağır metaller belirli bir sınırın üzerine çıkmaya başlayınca kişiye rahatsızlık verir. Bu aşamada ise devreye detoks suyunu sokarak, bu olumsuz etkilerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. 

Detoks suyunun öncelikli amacı bu toksik alımına ayda bir kaç gün de olsa ara verip, organlarımıza destek olarak vücudun dinlenmesini sağlamak ve birikmiş toksinleri atmasına destek olmak.

Detoks suları ile aynı zamanda bölgesel olarak yağ yakma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle göbek bölgenizde oluşan yağlardan birazdan vereceğimiz göbek eriten detoks suyu tarifi ile kurtulabilirsiniz. Ancak bu tarifi eksiksiz bir şekilde uygulamalı, aynı zamanda bir uzmandan yardım alıp, diyet programı ile birleştirebilirsiniz. 

İşte göbek eriten detoks suyu tarifimiz:

Malzemeler: 

1 adet limon suyu 
1 adet misket limonu suyu 
3 adet zencefil dilimi
1 adet salatalık 
1 litre su 

Nasıl hazırlanır?

Bir litre ılık suyun içerisine yukarıda vermiş olduğumuz tüm malzemeleri ekleyin. Malzemeler suda 20 dk bekledikten sonra gün içerisinde su ihtiyacınızı karşılamak için ara ara için. Bu detoks suyunun yanında diyet programı da uygularsanız,  detoks suyunun göbek eriten etkisinden faydalanabilirsiniz.

Detoks suyunu kimler içmeli?

Detoks suyu hazırlamak için illaki kilo vermek ve yağ yakmak gibi bir amacımız olmamalı. Aynı zamanda günlük hayatta yapmış olduğumuz bir takım davranışlar detoks suyu hazırlamak için bize sebep sunabilir. Bu sebeplerin neler olduğunu kısaca açıklayalım.

Detoks suyu hazırlamak için geçerli sebepler…

Stresli bir yaşam sürmek 
Tatlıyı çok fazla abartmak 
Sigara ve alkol kullanmak 
Hareketsiz bir şekilde yaşamak 
Çevre kirliliği
Çok yağlı yiyecekler tüketmek gibi birçok neden detoks suyu hazırlamanız için sıralanan nedenler arasında gösterilebilir.

Detoks suyu programına girdiğiniz zaman dikket etmeniz gereken bir takım püf noktalar vardır. Aksi taktirde uygulamış olduğunuz detoks bir işe yaramayacaktır. 

İşte detoks suyunu içerken yapmanız gerekenler:

Alkol ve sigara kullanmayın. 
Günde bir saat yürüyüş yapın.
Sağlıklı içecekler tüketmeye özen gösterin. Asitli ve gazlı içeceklerden uzak durun.
Organik ve sebze ağırlıklı beslenin. Yağlı besinlerden uzak durun. 
Kuru bakliyatları tüketmeyi alışkanlık haline getirin.