11.07.2018 10:19 | Son Güncelleme:

DGS sınav giriş yerleri açıklandı! DGS ne zaman? İşte DGS giriş belgeleri

Merakla beklenen DGS giriş yerleri resmen açıklandı. ÖSYM tarafından 21 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek olan DGS için sınav giriş belgeleri de ÖSYM AİS üzerinden erişime açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı için artık kısa bir süre kaldı. Binlerce Üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren DGS sınavı bu yılda ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Üniversite eğitimini iki yıldan dört yıla çıkarmak isteyen adaylar bu senede DGS sınavında ter dökecek. Peki DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS sınav giriş yerleri açıklandı...

DGS NE ZAMAN YAPILACAK?
 
Dikey Geçiş Sınavı(DGS) 21 Temmuz Cumartesi günü saat 10.15’te gerçekleştirilecek. Adaylar, giriş belgelerinde belirtilen yerlerde sınava girecekler. 
 
DGS SINAV GİRİŞ BELGELERİ  AÇIKLANDI
 21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2018-DGS) başvuran  adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA EKRANI

SINAVDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak.

Testte 120 soru yer alacak.

Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacak.

Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacak.

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 4Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy7