Siirt

Yerel Haber
26 Ağustos 2018 - 00:44

Dicle Elektrik: "Elektrik Hattı Havaya Ateş Edildiği İçin Koptu"

IHA

Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamada, Siirt’in Kurtalan ilçesine bağlı Kayabağlar köyünde 31 bin 500 volt enerji yüklü olan orta gerilim elektrik iletim hattının kopmasına düğüne katılan bazı kişiler tarafından havaya ateşli silahla ateş edilmesinin sebep olduğunu bildirildi.
Enerji nakil hattının altında yapılan düğün töreni sırasında havaya açılan ateş sırasında mermi isabet eden orta gerilim hattına ait telin koparak aşağıda bulunan vatandaşların üzerine düşmesi üzerine Dicle Elektrik tarafından açıklama yapıldı.
Dicle Elektrik’ten yapılan açıklamada, "31 bin 500 volt elektrik yüklü olan orta gerilim hattı koparak düğündeki insanların üzerine düşmüştür. İletim hattının yere, dolayısıyla insanlara temas etmesiyle birlikte koruma sistemi devreye girmiş ve tüm hatta enerji anında kesilmiştir. Ancak ilk temas sırasında bazı vatandaşlarımız yaralanmışlardır. Bu hattan elektrik alan 22 yerleşim biriminden 21’ine kısa süre içerisinde yeniden enerji verilmiştir. Olayın yaşandığı Kayabağlar köyüne ise devam eden adli tahkikat sona erdiğinde kopan iletken yenilenecek ve ardından elektrik enerjisi verilecektir. Yaşanan olayda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Daha önce de şirketimiz tarafından değişik vesilelerle elektrik iletim hatlarının bulunduğu yerlerde ne amaçla olursa olsun havaya ateş edilmemesi gerektiği yönünde uyarılar yapılmıştı. Bu vesileyle aynı uyarılarımızı yineliyoruz" denildi.

Etiketler: Siirt, Siirt Haberleri
SiirtYerel Seçim Sonuçları

Siirt Hava Durumu

10°CŞİMDİSALI
Siirt Emlak İlanları
Aradığınız Evi Hemen Bulun!
Ara
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.