Dikkat! Game of Thrones sevenler için spoiler içerebilir..

Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin 5. sezonunun final bölümünde ölen Jon Snow’un, dizinin 6. sezon afişinde yer alması, hayranlarını sevindirdi.

Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin 5. sezonunun final bölümünde ölen Jon Snow’un, dizinin 6. sezon afişinde yer alması, hayranlarını sevindirdi.

Afişte Snow'un sezon finalinde saldırıya uğradığı sırada kürk giymediği, afişte ise kürkü giyiyor olaması da dikkatli gözlerden kaçmadı.

Game Of Thrones’un 5. sezon finaline Jon Snow’un kılıç darbeleri alarak öldüğü sahne damgasını vurmuş, olay sosyal medyada bir numaralı gündem maddesi olmuştu.

Dizinin hayranları 6. sezonda Jon Snow’un yaşayabilme ihtimali olduğunu öne sürmüş, Jon Snow karakterini canlandıran İngiliz oyuncu Kit Harington’ın, “Diziye dönmeyeceğim.

Önümüzdeki sezon film projelerinde olacağım” açıklaması ise tartışmalara son vermişti. Ancak görünen o ki Harrington, yeni sezonda da Game of Thrones'ta yer alması o kadar da uzak bir olasılık değil.

Dizinin 5'inci sezon finali ile beraber Game of Thrones hayranlarının cevabını aradığı "Jon Snow öldü mü?" sorusu bir kez daha gündeme gelirken sosyal medyada her gün yeni bir teorinin ortaya atılıyor.

Bu teorilerden en dikkat çekeni ise Jon Snow'un Ned Stark'ın değil Robert İsyanı sonrasında öldürülen Rhaegar Targaryen'ın oğlu olduğu.

'R+L=J' olarak bilinen bu teoriye göre, isyanın başlamasına sebep olan Rhaegar Targaryen'ın Ned Stark'ın kız kardeşi Lyanna Stark Lyanna Stark'ı kaçırması aslında gizli kalmış bir aşk hikayesiydi ve Jon Snow, Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark'ın oğluydu.

Bu teoriye göre, isyanın sona ermesinin ardından Ned Stark yeğenini korumak için onu kendi çocuğu gibi tanıttı ve bu gerçeği herkesten gizledi. İddiaya göre Demir Taht'ın gerçek sahibi olan Snow, yeni sezonda yer alacak ve hakkı olan için mücadele edecek.

Söz konusu teori sosyal medyada oldukça popüler olsa da yapımcı ve senarist ekip konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaya yanaşmıyor.

Görünen o ki merakla beklenen sorunun cevabı yeni sezonun beyaz ekrana geri döneceği Nisan 2016'ya kadar cevapsız kalacak.  İşte dizinin fanatiklerinin cevabını merakla beklediği diğer sorular:

6. SEZONDA NELER YAŞANACAK?
Arkadaşlarının ihanetine uğrayan Jon Snow öldü mü? Melisandre onu diriltebilir mi?  

Myrcella Baratheon zehirlenerek öldü. Peki Jaime, ona ilk kez sarılan, ilk evladını kaybetmekle nasıl başa çıkacak? Myrcella'nın erkek kardeşi olan kralın bu konuda tepkisi ne olacak? Cersei intikamını nasıl alacak?

Brienne, savaşı kaybeden Stannis'i öldürdü mü? Amacı Sansa'nın güvenliğini sağlamak olan Brienne için intikam alma isteği, Sansa'yı kurtarabilecek yegane adamla ittifak yapma ihtiyacına baskın mı geldi?

Arya kör mü olacak? Yoksa o da Bran gibi bir becerisini kaybedip bir başkasına mı kavuşacak?


Cersei saçlarına veda etti ve bir Ana Kraliçe olarak yürüdüğü yollardan çırılçıplak bir şekilde, üzerine tükürülerek saraya dönmeyi başardı. Cersei'nin intikamı nasıl olacak? Kral oğlunun duruma tepkisi nasıl kendini gösterecek?

Sarayda kimler Cersei ile ittifak kurup, kimler onu düşmanı ilan edecek? Ve en önemlisi Dağ'ın bütün bunlar olurken rolü ne olacak?

Daenerys Targaryen ve minik yavrusunun uçuşu pek hoş olmasına hoştu. Ama Daenerys'i savaşçılarla çevrili bir çölde, hiç de annesinin sözünü dinlemeye çalışmayan bir Drogon ile görmek içler acısıydı. Daenerys, hayatta kalmayı başaracak mı? Yoksa tarih tekerrür mü edecek?

Theon sonunda insafa gelip Sansa'ya destek olmaya karar verse de ikilinin atladığı yer daha önce Bran'in itildiği yükseklikte değil miydi? İkili yaşayabilecek mi?
Bu makaleye ifade bırak