Eğitim

13.04.2017 - 12:45 | Son Güncelleme: 13.04.2017-12:46

Dikkat! ÖSYM'den LYS başvuruları için kamu spotlu uyarı

Kamu spotunda, 17 Nisan'da sona erecek LYS başvurularında dikkat edilmesi gereken konulara yönelik uyarılarda bulunuldu. Bu yılki LYS'de ilk kez açık uçlu sorular sorulacağından, kamu spotunda adaylara "ÖSYM'nin yayınladığı soru örneklerini incelemeleri" önerildi.

Sitene Ekle

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından  hazırlanan kamu spotuyla, 17 Nisan'da sona erecek Lisans Yerleştirme Sınavları  (LYS) başvurularında dikkat edilmesi gerekenler konusunda adaylar uyarıldı.

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince, LYS başvurularına  yönelik kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla, her bölgeden çeşitli illerde  çekimler yapıldı ve adayların katkısıyla kamu spotu hazırlandı.

Kamu spotunda adayların başvuru işlemlerini tamamlamaları ve  mağduriyet yaşamamaları için çeşitli uyarılarda bulunuldu.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanlarından en az biri 180 veya  daha fazla olan adayların LYS'ye başvurabileceğinin hatırlatıldığı kamu spotunda,  bu yıl LYS'de adaylara ilk kez kısa cevapları bulunan açık uçlu soruların  sorulacağı belirtildi.

Filmde, sınava girecek iki adayın ÖSYM tarafından kamuoyuna duyurulan  örnek açık uçlu sınav örneklerini incelerken görüntülerine yer verilirken,  ekranda bu sorulardan bazıları da gösterildi. Kamu spotunda adaylara "ÖSYM'nin  yayınladığı soru örneklerini incelemeleri" önerildi.

Yaklaşık 45 saniye süren kamu spotunda, şu uyarılar dile getirildi:

"Adaylar, 2017 LYS başvurularınızı Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı,  Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya süresi geçerli pasaportunuz ile birlikte  aday başvuru formunu doldurarak ÖSYM başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav  koordinatörlüklerinden yapabilirsiniz. Sınav ücretini kılavuzda yer alan  anlaşmalı bankalara veya odeme.osym.gov.tr adresinden yatırınız."

ÖSYM kamu spotunda, adaylara "Tüm kurallar, emeğinizin güvenliği için.  Geleceğiniz geleceğimizdir." şeklinde seslenildi.


Etiketler: LYS, ÖSYM, Eğitim
Fransız ihtilali kaç yılında olmuştur ?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX