Gündem
05.10.2017 - 20:58 | Son Güncelleme: 05.10.2017-23:40

Dışişleri Bakanlığı: O mektubun bir değeri yoktur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu,  Güney Kıbrıs Rum yönetiminin New York'taki temsilcisinin Birleşmiş Milletler (BM)  Genel Sekreteri Antonio Guterres'e gönderdiği mektubun Türkiye açısından hiçbir  değeri veya geçerliliğinin bulunmadığını ifade etti.

Sitene Ekle

AA

Müftüoğlu, konuya ilişkin bir soruya verdiği yazılı yanıtta,  Rum yönetiminin New York'taki temsilcisinin, BM Genel Sekreterine 3 Ekim'de  gönderdiği mektubun, "S/2017/831" simgesiyle BM Güvenlik Konseyi belgesi olarak  yayımlandığını belirtti.

Büyükelçi Müftüoğlu şöyle devam etti:

"Söz konusu yönetime ilişkin tutumumuz ve bu yönetimi tanımadığımız  bilinmektedir. Bu itibarla, anılan mektubun ülkemiz açısından hiçbir değeri veya  geçerliliği bulunmamaktadır. Mektupta yer alan asılsız iddiaların da bu çerçevede  dikkate dahi alınması söz konusu olmayacaktır. Mektupta Ada'yla ilgili olarak  dile getirilen görüşlere ise Rum yönetiminin gerçek ve tek muhatabı olan Kuzey  Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) makamlarınca gerekli yanıt verilecektir."


Bilgi YarışmasıTrabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Soyadı Seki olan şarkıcımız kimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX