17.06.2016 10:10 | Son Güncelleme:

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu serbest bırakıldı

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla gözaltına alındı. Savcıya ifade veren Çerkezoğlu serbest bırakıldı.

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Diyarbakır’da yaptığı bir konuşmasında Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda gözaltına alındı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda gözaltına alınan Çerkezoğlu, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. İnfaz Savcısı Nazmi Mardinoğlu’na ifade verdikten sonra hakkındaki yakalama kararı kaldırılan Çerkezoğlu serbest bırakıldı.

Adliye çıkışı yaptığı açıklamada Arzu Çerkezoğlu şunları söyledi: "31 Ağustos 2015 tarihinde Diyarbakır’da yaptığım bir konuşmada Cumhurbaşkanına hakaret ettiğim suçlamasıyla hakkımda bir yakalama kararı çıkartılmış. Bununla ilgili olarak sabah erken saatlerde gözaltına alındım. Ardından karakoldan savcılığa geldik. Biraz önce de Diyarbakır’daki dosyayla ilgili bilgiler de buraya ulaştı ve ifademizi verdik, yakalama kararı kaldırıldı. Söz konusu basın toplantısının ve konuşmanın yapıldığı yer 31 Ağustos 2015. Yani 7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra sağlık meslek örgütleri, diğer kitle örgütleri olarak Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde yaptığımız bir basın toplantısıydı." 

GÖZALTINA ALINDIĞINI BÖYLE DUYURDU 

Arzu Çerkezoğlu, Twitter hesabından, "Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkımda yakalama kararı varmış! Şu an gözaltındayım. Birazdan savcıya ifade vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkımda yakalama kararı varmış! Şu an gözaltındayim. Birazdan savcıya ifade vereceğiz.

Arzu Çerkezoğlu, Twitter hesabından, "Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla hakkımda yakalama kararı varmış! Şu an gözaltındayım. Birazdan savcıya ifade vereceğiz" dedi.

KANİ BEKO DA DUYURDU

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu gözaltına alındığını Twitter'dan duyururken DİSK Genel Başkanı Kani Beko da Twitter'dan doğruladı. 

Genel Sekreterimiz @ArzuCerkezoglu #İstanbul'da gözaltına alındı!!! Hakkında Cumhurbaşkanına Hakaret'ten yakalama kararı varmış!!!

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0