Hatay

Yerel Haber
17 Şubat 2018 - 14:57

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hatay'da

Erbaş, PYD/PKK'lı teröristlerce atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Fatma Avlar'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunduErbaş: "Milletimiz önemli bir imtihan veriyor. Hepimiz birlikte bu imtihanı sabırla ve kararlılıkla başaracağız inşallah. Askerimiz cephede bütün gücüyle gerekeni yapıyor. Biz duamızla onlarla oluyoruz"

HATAY (AA) - Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş, PYD/PKK'lı teröristlerce atılan roketin evlerine isabet etmesi sonucu 17 yaşında hayatını kaybeden Fatma Avlar'ın, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki ailesini ziyaret etti.

Avlar'ın Gültepe Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evine giden Erbaş, baba Ahmet ve anne Döne Avlar'a taziyelerini illetti.

Erbaş, yaptığı konuşmada, her nefsin ölümü tadacağını söyledi.

Fatma Avlar'ın şehit olduğunu belirten Erbaş, şu değerlendirmede bulundu:

"Milletimiz önemli bir imtihan veriyor. Hepimiz birlikte bu imtihanı sabırla ve kararlılıkla başaracağız inşallah. Askerimiz cephede bütün gücüyle gerekeni yapıyor. Biz duamızla onlarla oluyoruz. Maddi ve manevi her türlü desteğimiz ordumuzun yanında. Tabii zaman zaman orada şehitlerimiz oluyor. Büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Bu topraklar hiç şehitsiz kalmamış. Genelde askerlerimiz şehit olur ama bazen böyle Fatma kızımız gibi kardeşlerimize de şehitlik nasip oluyor. Kur'an-ı Kerim'de Rabb'imiz şehitlerin yaşadıklarını, ölmediklerini bizlere öğretiyor. Peygamber Efendimiz şehitliğin peygamberlikten sonra en büyük mertebe olduğunu anlatıyor. Bize artık dua etmek düşüyor. Takdiriilahiye boyun eğmek düşüyor. Cenabıhak memleketimizi, milletimizi en kısa zamanda bu mücadeleden zaferle çıkarsın."

Kur'an-ı Kerim okunup duaların edildiği ziyarette Erbaş, baba Avlar'a Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı verdi.

HatayYerel Seçim Sonuçları

Hatay Hava Durumu

14°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.