04.05.2011 11:19 | Son Güncelleme:

Diyanetten atılan Ayşe Sucu'yu sevindiren haber

Diyanet Vakfı Kadın Merkezi Başkanlığı görevini yürütürken, iş akdi feshedilen Ayşe Sucu, Ankara 18’inci İş Mahkemesi’nden göreve iade kararı almasını sevinçle karşıladı.

ANKA’ya konuşan Sucu, "Görevime başlamak isterim. Bir temyiz aşaması var ama o da inşallah lehte çıkacak. Ben bekliyordum, böyle sonuçlanmasını. Hem hukuk haklıdan yanadır, hem de hiç kuşkusuz Allah haklıdan yanadır, diye düşünüyorum" dedi.

Havaalanlarında bile, kendisinin böyle bir çalışma içinde olması yönünde, özellikle kadınlardan muazzam bir ilgi olduğunu söyleyen Sucu, "Çünkü benim onların temsilcisi olduğumu düşünüyorlar; çağdaş, aydın ve Atatürkçü kadınlar temsilcileri olduğumu düşünüyorlar. O kadınların ilgisine gözlerim yaşarmıştır emin olun. ‘Siz bizim oradaki konforumuzdunuz’ diyen ilahiyatçı kadın profesörler vardı. Bu benim için çok önemli" diye konuştu.

-DP’Yİ BIRAKABİLİR

Diyanet Vakfı Kadın Merkezi Başkanlığı görevinden alınmasının ardından, Namık Kemal Zeybek Başkanlığı’ndaki Demokrat Parti’ye(DP) katılarak, Genel İdare Kurulu’na giren Sucu, görevine iadesi durumda, GİK üyeliğinden istifa etmesi gerekiyor.

Sucu, Zeybek’in de kendisinin haksız yere görevden alındığını çok net bilenlerden biri olduğunu ifade ederek, "Bu konuda desteklemişti beni, çünkü geçmişten gelen bir hukukumuz da var" diye konuştu.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0