Diyarbakır

Yerel Haber
11 Nisan 2014 - 17:39

DİYARBAKIR’DA ‘HER SES BİR NEFES 4’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

IHA

Diyarbakır’daki bir alışveriş merkezinde ‘Her ses bir nefes 4’ adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Proje tasarımı ve sanat yönetmenliği Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği, ‘Her ses bir nefes 4’ sergisinin Diyarbakır etabına Ninova Park Alışveriş Merkezi ev sahipliği yaptı. ‘Her ses bir nefes 4’ projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf sergisi, tüm Türkiye’de kadın sorunlarına karşı, çözüm odaklı toplumsal bilinç edinmeyi ve bireysel çarelerden çok kolektif çabalarla çözüme ulaşılabileceği bilincini yaygınlaştırmayı ve bu bilinci kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor. Proje, bu yıl da Genç Kız Sığınma Evi Derneği Danışma Merkezi ve Genç Kız Sığınakları’nın kapasitesinin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlıyor. Kadınların toplumsal bilinçle gücünün artacağı gerçeğinden yola çıkılarak başlatılan ‘Her ses bir nefes 4’ projesi ile kadın sığınma evlerinde kalan kadınlarımızın daha iyi koşullarda yaşamak adına da bir umudu olacak. Objektif karşısına geçen ünlü isimler bu kez de oluşturulan kafes konsepti çerçevesinden poz verdi. Kafes, susturulmuş ve sindirilmiş kadınları simgelerken, her bir fotoğraf bütünü oluşturdu ve onların sessiz çığlıkları tek bir nefes oldu. 55 kadın, verdikleri bu pozlarla ve fotoğrafların altına iliştirdikleri sosyal mesajlarla, kamuoyunda farkındalık oluşturmayı ve böylece kadınların günümüzde maruz kaldığı pek çok “kötü”, “eşitsiz”, “insanlık dışı”, “ayrımcı”, “baskıcı”, “eksik” tutumlara da dikkat çekiyor.
Diyarbakır'da ilk kez düzenlenen sergiye ev sahipliği yapan Ninova Park Alışveriş Merkezi Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Yıldız, Türkiye'ye mal olmuş büyük bir sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yıldız, Diyarbakırlıların bu sergi ve sosyal paylaşıma destek vermesi ile diğer büyük projelerinde önünün açılacağını belirterek, ‘Her ses bir nefes 4’ sergisinin 10 Nisan - 30 Nisan tarihleri arasında Ninova Park’ta ziyaretçilere açık olacağını dile getirdi.
Projede yer alan isimler şöyle:
“Aslı Omağ, Ayça İnci, Aylin Kabasakal, Ayşe Tolga, Ayşen Batıgün, Ayşen İnci, Aytaç Öztuna, Bennu Yıldırımlar, Betül Arım, Canan Anderson, Ceyda Ateş, Çiğdem Batur, Deniz Alan, Deniz Özerman, Derya Şensoy, Dilek Yorulmaz, Ece Özdikici, Ece Seçkin, Elif Güvendik Nayman, Emel Acar, Emel Çölgeçen, Fotoş Kabasakal, Funda İlhan, Gamze Karaman, Gizem Hatipoğlu, Hande Katipoğlu, Işıl Reçber, İpek Tanrıyar, Meltem Miraloğlu, Merve Oflaz, Nuray Sayarı, Oya İnci, Özge Gürel, Özlem Özçelik, Pelin Çini, Pelin Ermiş, Pelin Öztekin, Pınar Ergüner, Seda Akgül, Seda Demir, Selin Altay, Selin Ortaçlı, Şahika Ercümen, Şenay Akay, Tanem Sivar, Taylan Kümeli, Tuğçe Özbudak, Yağmur Tanrısevsin, Yasemin Özilhan, Yeşim Salkım, Zuhal Yalçın.”

DiyarbakırYerel Seçim Sonuçları

Diyarbakır Hava Durumu

16°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.