Gündem
06.02.2012 - 15:14 | Son Güncelleme: 06.02.2012-15:15

Diyarbakır'daki kemik kazısı sürüyor

Sitene Ekle

Canan ALTINTAŞ-Serdar SUNAR/DİYARBAKIR, (DHA)-

DİYARBAKIR’ın İçkale Mevkii’nde 26 kişiye ait kafatası ve kemiklerin bulunduğu, 1’inci derece SİT alanı olan bölgede olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verilen kazı çalışmalarına 5 gün aradan sonra bugün yeniden başlandı.

Merkez Sur İlçesi İçkale Mevkii’nde bulunan, 1990’lı yıllarda Jandarma Merkez Komutanlığı, Diyarbakır Cezaevi ve Adliye binasının bulunduğu alanda bir süre önce başlatılan restorasyon çalışması sırasında 12 Ocak günü insanlara ait kafatası çıkması üzerine Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı devreye girdi. Savcılığın gözetiminde sürdürülen kazılarda, bugüne kadar 26 kişiye ait kafatası ve kemikler bulundu. Savcılığın talebi üzerine Diyarbakır Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun izin vermesiyle iş makinelerinin desteğiyle sürdürülen kazılara olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verildi. Diyarbakır’da havaların düzelmesiyle bölgede 5 gün aradan sonra bugün kazılara yeniden başlandı. İş makinlerinin de destek verdiği kazıların büyük bir titizlikle sürdüğü belirtildi.


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangisi bir basketbol terimi değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Selena dizisinde rol alan üç küçük kızın adın nedir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX