25.03.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 25.03.2019-8:15 A-A+

Dizi başlamadan yurt dışına satıldı!Kanal D’nin 1 Nisan’da başlayacak günlük dizisi ‘Yaralı Kuşlar’, yurt dışında görücüye çıkıyor. ‘Elif’ dizisinin de yapım şirketi olan Stellar Yapım imzasını taşıyan projenin, yurt dışı pazarlamasını Eccho Rights yapıyor. Türk yapımlarının önemli pazarlama şirketlerinden biri olan Eccho Rights, projeyi ‘Wounded Birds’ adıyla, yeni yılın ilk önemli televizyon fuarı MIP TV’de (8-11 Nisan tarihleri arasında) tanıtacak. Yayınlanmadan müşteriyle buluşturulan ender yapımlardan...
150 milyon dolarlık sipariş!
Malum, halen Türk dizileri ‘Telenovela’ kategorisinde dünya çapında bir satış yapıyor. ABD’den sonra ikinciyiz. 
Ve bu sektörün önemli isimlerinden biri, geçtiğimiz yıl yukarıda sözünü ettiğim Cannes’daki televizyon pazarında alınan sipariş rakamını söyledi. Tabii, tam değil 
ama yuvarlak hesap, 150 milyon dolar. Bakalım bu yıl ne olacak? Bu rakama ulaşılabilecek mi?

Alişan TRT’den kaç TL aldı?
Alişan TRT Müzik’te programa başladı; ‘Türkühane’... Bölüm başına 25 bin TL aldığı yazıldı. “Bu rakam doğru değil” dediler. Kulağıma gelen bilgi, yarısından biraz fazla... Yani 14 bin TL civarında bir rakamdan söz ediliyor. 

Kılıçları kuşandık
TRT Spor’da Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’yle ilgili bir tanıtım vardı. Şöyle final yaptılar: “55 ülkenin milli takımları baltalarını bileyliyor.” Maça mı gidiyoruz, savaşa mı?


 
Etiketler
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.