Gündem
08.04.2013 - 12:05 | Son Güncelleme: 08.04.2013-12:05

Dizi seti hayat kurtardı

Diyarbakır’da çekimine başlanan ‘Sevgi Taşı’ filminin On Gözlü Köprü’deki setinde, hayat kurtarıldı. Set ışıkları sayesinde, On Gözlü Köprü’den düşen bir kızı fark eden ekip, suya atlayarak genç kızı kurtarmayı başardı.

Sitene Ekle

 ‘Sevgi Taşı’ filminin çekimlerine Diyarbakır’da başlandı. Film, Diyarbakır’da başlayıp burada sona eren ilk film olma özelliğini taşırken, vatandaşlar da, yönetmenliğini Timuçin Kaan Erdi ve Ahmet Hoşsöyler’in yaptığı, yapımcılığını Sevinç Gül Akdere'nin üstlendiği filme, yoğun ilgi gösterdi. Timuçin Kaan Erdi, ‘Sevgi Taşı’nın Diyarbakır’a yakışan bir doku olduğunu, çünkü şehrin taşlar üzerine yapılmış bir şehir olduğunu söyledi.

  DİZİ SETİ HAYAT KURTARDI

On Gözlü Köprü'nün film için çok uygun bir mekan olduğunu kaydeden Erdi, “On Gözlü Köprü’de çekim yaptık. Ve bu çekim sırasında geceye kaldık. Dicle akıyor. Bir genç kızımız maalesef, biz gece çekim yaparken, ışıklarımızı kurduktan sonra bir baktık ki suya düştü. Allah’tan oradaydık, çünkü bizim ışıklarımız sayesinde çocuğu fark eden set ekibi arkadaşlarımız nehre atladı ve çocuğu kurtardılar. Bu bizim için her şeyden daha önemli geldi bize” dedi.

 


Üniversite Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli?


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Eşref Saati adlı dizide "Terzi Yadigar" karakterini canlandıran oyuncumuz hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX