Djokovic, şampiyonluklarını Gerard Butler'la kutlamaya alıştı

Novak Djokovic geçirdiği zorlu günlerin ardından bir Grand Slam'de tekrar şampiyonluk yaşayarak neden dünyanın en iyilerinden biri olduğunu gösterdi. Oldukça eğlenceli biri olduğu bilinen Djokovic, final maçı sonrası şampiyonluk sevincini 300 Spartalı filminde Kral Leonidas'ı canlandıran Gerard Butler'la beraber filmin en ünlü sahnesine gönderme yapıp "This is Sparta!" diye bağırarak kutladı.

Djokovic, şampiyonluklarını Gerard Butler'la kutlamaya alıştı

Bunu ikinci kez yapıyorlar

Daha önce 2015 yılındaki ABD Açık turnuvasını kazanan Djokovic, Gerard Butler'la yine "This is Sparta" sahnesini canlandırmış ve ortaya eğlenceli görüntüler çıkmıştı.

300 Spartalı filminin en can alıcı sahnesi olan ve Leonidas'ın düşmanına "This is Sparta!" diye bağırarak tek tekmeyle onu kuyuya yolladığı sahne, Djoko ve Butler tarafından sevilmiş olacak ki ikinci kez canlandırdılar.

 


Neyse ki Djokovic finalde yendiği rakibi Del Potro'ya tekme atmadı. Zavallı Del Potro zaten sakatlıktan gözünü açamayan bir isim.

Alem adam bu Djokovic!

Djokovic'in kortlardaki ilk sempatik görüntüleri bunlar değil. Daha önce de yağmur yağdığı için kendisine şemsiye tutan top toplayıcı çocuğun ayakta kalmasına gönlü razı olmamış; onu yanına oturtup şemsiyeyi de elinden alarak içecek ikram etmişti. İçecek kutularını tokuşturan ikili muhabbet ederken seyirciler de bu görüntülerden hoşnut olmuş ve alkış tutmuşlardı.

Mental olarak güçlü bir adam

Djokovic, Nadal ve Federer'le beraber en çok tanınan ve onların ardından en çok Grand Slam şampiyonluğu olan tenisçi. Başarılı bir sporcu olmasının yanında mental olarak da çok güçlü. En stresli, en zorlu anlarda bile eğlenmeyi, ortamı yumuşatmayı biliyor.

Her ne kadar kendisini sevmeyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar olsa da, Djokovic'in hem başarılı hem de eğlenceli olması onu ayrı bir yere koyuyor.

Önce Nadal'ı sonra Federer'i yakalar mı?

Djokovic henüz 31 yaşında ve 14 Grand Slam'e sahip. 32 yaşındaki Nadal'ın 17, 37 yaşındaki Federer'in ise 20 Grand Slam'i var. Djokovic, rakiplerinden fazlasını kazanmak isteyecek kadar hırslı bir sporcu.

En büyük iki rakibinin de hala aktif sporcu olduğunu düşünürsek, bu "En çok Grand Slam kazanan tenisçi" çekişmesi sadece Djokovic'e bağlı değil ve Majesteleri Federer bırakana kadar da geçilmesi zor olacak gibi görünüyor...

Bu makaleye ifade bırak