Bu yağlar erken yaşta hastalık ve ölüm riskini arttırıyor

Doç. Dr. Tanoğlu, "Trans yağ seviyesi yüksek olan bireylerde kalp krizi geçirme riski üç kat daha fazladır ve daha genç yaşlarda artan ölüm riskine neden olmaktadır." dedi.

Bu yağlar erken yaşta hastalık ve ölüm riskini arttırıyor
Yaz aylarında siyah şıklığını yakalamanın 7 yoluChristion Dior: ‘’Tüm zamanların en çok sevilen ve en çok giyilen rengi siyahtan bahsederken; dilediğiniz zaman giyebilirsiniz, az aylarında olmamız koyu renkler giyemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Farklı aksesuar ve desenlerle şıklığı yakalayabilirsiniz. diyor.
Yaz mevsiminde oluşan cilt lekeleri nasıl geçer?Yaz mevsiminde güneşin etkisiyle ciltte bir takım can sıkıcı lekeler meydana gelir. Dermatoloji Uzmanı Doktor Emre Tambay, yaz mevsiminde oluşan cilt lekelerinin tedavisi ne nedenleri hakkında önemli bilgiler verdi.
Susuzluk erken doğuma zemin hazırlıyorUzmanlar, aşırı sıcak hava vücutta su ve tuz kaybına neden olduğu için özellikle gebelerin gün içerisinde bol sıvı almaları uyarısında bulundu.
Sağlığı tehdit eden 6 trendBazen sağlıkla ilgili trendleri takip edersiniz, onları uygularsınız ve iyi sonuçlar elde etmek istersiniz. Kaçırdığınız bir nokta var ki o da bu trendlerin herkes için uygun olmadığıdır.
Kakaolu un helvası tarifiUn helvasına çikolata hissi katmaya ne dersiniz? Kakaolu un helvası tarifi ile farklı bir tat elde edebilirsiniz. İşte kakaolu un helvası tarifi...
Kahve yağ yakar mı?Özellikle şehir hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelen kahvenin faydaları ve zararları uzmanlar tarafından sıkça değerlendirilir. Yeni bir araştırma kahvenin yağ yakıcı etkisini inceledi.
Fiziksel görünümün insanlar üzerindeki etkileriPsikoterapist Aile Çift Ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, fiziksel görünümünün insanlar üzerinde oldukça etkili olduğunu söyledi.
Siyah mobilyalar nasıl dekore edilir?Evinizde siyah mobilyaya yer açmak istiyor ancak bunu en iyi şekilde nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız siyah mobilyalarınız için dekorasyon önerileri içeriğimize göz atın. Siyah mobilya kullanarak yaşam alanlarını zarif ve şık bir hale getirebilirsiniz.
Sivrisinekleri uzaklaştıran 10 bitkisel kokuYaz aylarında hepimiz temiz havada daha fazla zaman geçirmek, parkta yürüyüş yapmak ve çiçeklerle dolu yeşil bir alanda vakit geçirmek istiyoruz. Ancak sivrisinekler o anımızı mahvedebiliyor. Peki, sivrisinekleri nasıl uzaklaştırabiliriz? İşte sivrisinekleri uzaklaştıran 10 bitkisel koku...
1/5
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, trans yağların, vücut ve sağlık için gerekli ve vazgeçilmez yağ asitlerinden olmadığını belirterek, bu yağların, et ve süt ürünlerinde doğal halde eser miktarda bulunabildiğini ancak sağlığı tehdit edecek düzeyde hazır gıdalar içinde bulunabilenlere karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Sahilde Kızlarla Kahve