Gündem
30.12.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 30.12.2016-2:30

Doğa’dan üniversite ve yurtdışı atağı

Metal Yapı Konut’un sahibi Ömer Saçaklıoğlu tarafından Ağustos 2016’da alınan Doğa Okulları’nın yöneticileri önceki gün ilk kez basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Sitene Ekle

AYSEL BOZAN YILMAZ

Genel Müdür Devrim Karaarslanlı, Genel Müdür Yardımcıları Ali Rıza Lüle, Erkut Bozkurt ile Medya ve Kurumsal İletişim Müdürü Turgay Türker’in katılımıyla düzenlenen toplantıda Doğa Okulları’nın gelecek dönem hedefleri açıklandı. Açılış konuşmasını yapan Devrim Karaaslanlı, Doğa Okulları’nın 104 kampüste 70 bin öğrenci ile Türkiye’nin en büyük okullar grubu olduğunu kaydederek, ilk 3 yılda kampüs sayısını 150’ye, öğrenci sayısını da 100 bine çıkaracaklarını söyledi. 


Üniversite kuracaklarını, YÖK’ten izin beklediklerini açıklayan Karaaslanlı, 2 yıl içinde bu hedeflerini hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Üniversiteyle birlikte eğitimin tüm kademelerinde olacaklarını belirten Karaaslanlı, yurtdışında da kampüs açacaklarını belirterek “KKTC’de okul sayımızı 2’den 3’e çıkaracağız. İngiltere’de ve Ukrayna’da kısa vadede okullar zinciri kurma projemiz var” dedi. Eğitimci kadrosuna özel önem verdiklerinin de altını çizen Karaaslanlı, “Tüm öğretmenlerimizin maaşlarında iyileştirme yapacağız. Öğretmenlerimiz hem maddi, hem manevi anlamda mutlu olacaklar” diye konuştu.

Öğretmen Akademisi geliyor

Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle de iyi bir eğitimin temel unsuru olan öğretmenlerin eğitimine ağırlık vereceklerini belirterek, “Bunu zamanla bir öğretmen akademisine dönüştüreceğiz.  Ülkemizin tüm öğretmenlerinin hizmetine sunacağız. Bu alanda MEB onaylı özel bir projemiz de bulunuyor” dedi. 

Yorum Yazın
Gönder
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Alın yazısı, yazgı anlamına gelen sözcük nedir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX