Yerel Haber
18 Ekim 2017 - 11:27

Doğadan Topladığı Odunları Sanat Eserine Dönüştürüyor

BALIKESİR (AA) - Edremit ilçesinde emekli devlet memuru Funda Zektaş, doğadaki odun parçalarını toplayarak dekoratif ürünler yapıyor.

Yaklaşık 1 yılda yaptığı ürünleri Edremit Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi'nde "Doğadan Sanata Aydınlatma Dekoratif Ürünler ve Ağaç Tasarım" adlı sergide bir araya getiren Zektaş, çalışmalarında doğada atıl olan odun parçalarını kullandığını söyledi.

Zektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağaç parçalarına matkap, zımpara ve testerelerle şekil vererek, gece lambası ve mumluk gibi dekoratif eşyalar ürettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 26 yıllık devlet memurluğunun ardından bilgisayar klavyesinde dolaşan eller, odun, matkap, testere ve zımparalarla mesai arkadaşı oldu. Bir nevi atıl hissedilen odun parçalarına ruh katmak, hayat vermek güzel bir şey. Bunda da en güzel şekli de sevgimi katarak yapıp ortaya çıkarıyorum. Rabbim bizlere çok güzel ürünler sunmuş. Yeter ki değerlendirmesini bilelim. Evvela oyalanmak amacıyla başladım bu işe. Sonradan objelerim çok şık oldu, çok büyüdü. Fonksiyonel olması dolayısıyla yaşantımıza hitap eden ürünler oldu. Önceleri ürünlerimi satmayı düşünlüyordum ama şimdi talep doğrultusunda satıyorum."

Bu arada, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Ziraat Odası Başkan Vekili Ali Yılmaz Diker ve çok sayıda sanatsever de sergiyi gezerek, eserleri inceledi.


©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.