13.05.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 13.05.2010-18:22 A-A+

Doğanın katilleri arasında!

Vahşi yaşam fotoğrafçısının fotoğrafladığı karelere bakmak bile cesaret istiyor!milliyet.com.tr

Vahşi yaşam fotoğrafçısı Jonathan Griffths, Montana dağlarında, -40 dereceye varan soğuklarda objektifini sürekli aslanlara, kaplanlara, ayılara, panterlere ve pumalara yöneltti.
Yüzünü kaplamış karlara aldırış etmeden rahatına bakan Sibirya Kaplanı, objektife bakarak kükreyen ayılar, kendinden emin halde kameraya bakan aslan, cesur fotoğrafçının muhteşem karelerinden sadece bir kaçı.
Ancak Griffths, fotoğraf makinesine bakıp, kükreyen siyah leoparı unutamadığını söylüyor: "O anda gerçekten hayatımdan endişe duydum ve saldırısını beklemeye başladım. Kesinlikle korkunçtu ve insanları hiç sevmiyordu"
32 yaşındaki İngiliz fotoğrafçı, Amerika, Montana'da geçirdiği 15 ay boyunca iki üç gün boyunca bir hayvanın güvenini kazanmaya çalışıp, ardından hayvan onun kokusuna alıştıkça santim santim onlara yanaşarak fotoğraflarını çektiğini söylüyor.
Griffths, nişanlısının kendisine sadece iki yıl önce doğum günü hediyesi olarak bir fotoğraf makinesi vermesiyle fotoğraf çekmeye başladığını söylüyor.

 

Etiketler
Bilgi YarışmasıKız görmeye ya da istemeye giden kişiye ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.