Manisa

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 16:02

Doğayı Anlatan Sanat Kültür Merkezi'nde

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ressam Nail Türkel’in kişisel yağlı boya resim, doğal taş işleme ve el sanatları sergisi sanatseverlerle buluştu.
Sanata ve Sanatçıya destekleriyle herkesin takdirini kazanan Manisa Büyükşehir Belediyesi her kesimden sanatçıyı Manisalılarla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ressam Nail Türkel’in yağlı boya resim, doğal taş işleme ve el sanatları sergisinin Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda açılışı yapıldı. Açılışa, Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe, Kültür Merkezi Sorumlusu Arzu Çipioğlu da katıldı. Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe, sergiyi gezerek, ressam Nail Türkel’den eserleri hakkında bilgiler aldı.
Yıllardır resimle uğraştığını ve yüzlerce sergiyi yurt içi ve yurt dışında açtığını belirten Ressam Nail Türkel, “Yağlı boya resim dışında doğal taş, deniz kabuğu ve ahşabı gibi eserleri patent şeklinde dünyada ilk kez uygulayanlardan biriyim. Üretmek ve bunu paylaşmak beni çok mutlu ediyor. Bu bir tutku” diye konuştu.
Yüzlerce eserin yer aldığı sergiyi Manisalılarla buluşturmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten ressam Nail Türkel, “Manisalılar sergime büyük ilgi gösteriyorlar. Sanatı insanlarla paylaşmak gibisi yok. Ben sergimin açılmasında desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanında bir başkanımızın olması beni çok gururlandırıyor” diye konuştu.
Yüzlerce eserin yer aldığı sergi 20-24 Aralık tarihleri arasında Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.